Olimpija ni ponovila evropske predstave

Krka Novo mesto Crvena zvezda liga ABA Blažič Schilb
1/32
Nebojša Tejić/ABA
Beograd je dobil oba obračuna proti slovenskim klubom v ABA ligi. Partizan je ugnal Olimpijo (63:52) novomeška Krka pa je na sobotni tekmi lige ABA izgubila obračun proti Crveni zvezdi (69:78).

Košarkarji Krke so doživeli šesti poraz v ligi ABA, tretjega zapored na domačem parketu. Nazadnje so v dvorani Leona Štuklja premagali Igokeo 26. oktobra. Nov poraz je za varovance trenerja Aleksandra Džikića slaba popotnica pred torkovim gostovanjem v pokalu EuroChallenge pri Uralu Jekaterinburgu, neposrednemu tekmecu za napredovanje v drugi del.

Novomeščani so priložnost za uspeh proti vodilni ekipi lige zapravili v tretji četrtini, ki so jo izgubili s 14:25. Pred zadnjimi desetimi minutami je tako razlika narasla na 17 točk, ki je izkušeni gostje iz Beogradu niso zapravili.

Tokrat igralo le devet krkašev

Krka je podobno kot na zadnjih tekmah nastopila oslabljena. Jasmin Hukić in Edo Murić sta sicer bila v postavi, vendar na igrišče nista stopila, Malcolm Armstead je tekmo gledal s tribune, kar pomeni, da je imel Džikić na voljo zgolj devet igralcev. V prvem polčasu so se ti še nekako nosili z Beograjčani, v nadaljevanju, ko je Crvena zvezda zaigrala agresivneje v obrambi, pa se je razlika hitro povečala.

Odlično partijo je odigral Jaka Klobučar, ki je dosegel 26 točk ob metu 7:10 za dve točki in 3:6 za tri. Ujel je še šest žog, imel pet ukradenih žog in štiri podaje. Statistiko (indeks 31) je pokvaril le z izvajanjem prostih metov (3:8).

Huda poškodba Mitrovića

Slovenski reprezentant Jaka Blažič je bil znova med vidnejšimi posamezniki gostujočega evroligaša, za katerega je prispeval 15 točk, osem skokov in eno podajo, toda izgubil kar tri žoge ob povratku na parket nekdanjih rivalov.

Brodnik Vladović Bogdanović Partizan Beograd Union Olimpija dvorana Pionir ABA | Avtor: ABA ABA
Kljub zmagi so zvezdaši zaskrbljeno odhajali domov z mislimi pri Luki Mitroviću, ki je tekmo predčasno končal s hujšo poškodbo. Ob doskoku je Mitroviću koleno skočilo v precej nenaraven položaj, na bolniških nosilih pa so ga v hudih bolečinah pred umolklo dvorano odpeljali v novomeško bolnišnico.

Olimpija dobro začela, slabo končala

Košarkaši Olimpije so v Beograd prišli na krilih visoke zmage v evropskem pokalu. V prvem delu srečanja se je zdelo, da so končn ujeli dobro formo in lahko premagajo tudi ekipo kot je Partizan. A domači so imeli svoje načrte in že v drugi četrtini prišli v vodstvo, ki ga do konca niso več izpustili iz rok.

Olimpija je tokrat še presegla predstavo Krke na črti za proste mete. Od dvanajstih, ki so jih imeli na voljo, so Ljubljančani zadeli vsega štiri mete. Prvi strelec Olimpije je bil sicer vnovič Deividas Gailius, ki je dosegel 15 točk. Še šest točk več pa je dosegel prvi strelec tekme, domačin Bogdan Bogdanović.

Liga ABA, 10. kolo:

Krka : Crvena zvezda Telekom 69:78 (14:18, 12:14, 14:25, 29:21)
Klobučar 26 točk in 6 skokov, Bolčina 12; Simonović 17, Blažič 15, 8 sk., 1 podaja in 3 izgubljene žoge v 22 minutah, Nelson 14 in 8 pod.

Partizan NIS : Union Olimpija 63:52 (17:20, 18:11, 14:13, 14:8)