Sašo Ožbolt je dobro upošteval navodila trenerja Jureta Zdovca. (Foto: Boštjan T
1/9
Košarkarji Olimpije so po vseh težavah, ki jih pestijo v zadnjem času, v 24. kolu lige NLB ponižali hrvaškega evroligaša Cibono, ki se je še v četrtek boril za napredovanje med osem najboljših evropskih ekip.
Občudovanja vreden dosežek je uspel Američanu Širokega, ki je slavil proti Cedeviti, Chesterju Masonu. Slednji je imel statistični indeks kar 57, kar si je prislužil s 27 točkami, 18 skoki, osmimi podajami in petimi ukradenimi žogami.

Sašo Ožbolt in Edin Bavčić sta v prvem polčasu, v katerem sta skupno dosegla 26 točk, uspešno vlekla voz slovenskih košarkarskih prvakov, ki so postopoma višali svoje vodstvo in tako prvi polčas dobili s 45:38. Na drugi strani je Cibono v igri držal Leon Radošević, ki je do polčasa v statistiko vpisal 10 točk. Čeprav se je pri Olimpiji do polčasa med strelce uspelo vpisati le petim košarkarjem, pa so Zmaji na odmor odšli s sedmimi točkami prednosti …

Sedem točk prednosti, ki so jo košarkarji Olimpije v začetku drugega polčasa še nekoliko nagradili in z dobro igro tudi zadržali do konca tretje četrtine, po koncu katere je na semaforju pisalo 49:61 za tivolske košarkarje. Na začetku zadnje četrtine se je Zmajem uspelo še nekoliko bolj oddaljiti od utrujenih košarkarjev Cibone, ki so se še v četrtek borili za preboj med osem najboljših moštev Evrolige, in dvoboj je bil nekaj minut pred koncem že odločen. Varovanci trenerja Jureta Zdovca so tekmo rutinirano pripeljali do konca (59:85) in v statistiko zapisali še 14. zmago v letošnji sezoni lige NLB.

Helios poražen
Izbranci domačega stratega Ivana Sunare so se favoriziranim gostiteljem v prvem polčasu dostojno upirali, nato pa zavoljo premajhnega števila kakovostnih igralcev - Sunara je v glavnem "rotiral" šest igralcev - vendarle začeli izgubljati korak z izkušenimi gosti.

Domžalčani so v 18. minuti zaostajali za dve točki (33:35), Zagrebčani pa so si v sami končnici s tremi zaporednimi trojkami Anteja Mašića, Krunoslava Simona in Pankracija Baraća najprej priigrali 11 točk naskoka (44:33), nato pa še +13 (49:36).