101 ogledov

Olimpija se bo reševala v Ljubljani

šenčur olimpija KK Šenčur/Facebook
Košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe so v drugi tekmi četrtfinala lige Nova KBM premagali Petrol Olimpijo s 73:70 (15:15, 41:32, 59:47).

Košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe so izenačili četrtfinalno serijo proti aktualnim državnim prvakom iz Ljubljane. Potem ko so na prvi tekmi v Stožicah tesno izgubili (79:77), so tokrat pred domačimi gledalci zasluženo prišli do zmage in odločitev o polfinalistu prestavili na torek, 7. maja. Odločilna tretja tekma v Stožicah se bo začela ob 18.30.

Tako kot v Ljubljani tudi tekma v Šenčurju ni minila brez napete končnice. V torek je Petrol Olimpija slavila, čeprav je skoraj zapravila trinajst točk prednosti, tokrat pa so domači v 27. minuti vodili že z 18 točkami naskoka (57:39).

V zadnji četrtini je Petrol Olimpija zaigrala na vse ali nič in z veliko bolj čvrsto obrambo ter natančnimi meti z razdalje hitro znižala zaostanek. V 34. minuti se je spustila pod mejo desetih točk, v 35. minuti je bila že pri 67:62, po delnem izidu 17:2 pa je tri minute pred koncem zaostajala le še za točko (67:66).

Jan Špan je imel priložnost za izenačenje, vendar je zadel le en prosti met, Marko Simonović, ki je bil v postavi Petrola Olimpije namesto lažje poškodovanega prvega strelca prve tekme Luke Šamanića, pa je zapravil priložnost za zmago. Pri zaostanku 70:71 je imel šest sekund pred koncem tekme dva prosta meta, a je oba zgrešil.

Za domače je največ točk zbral Smiljan Pavić (14), enajst jih je dosegel Ramo Rizvić (7 skokov, 5 podaj), po devet pa so jih prispevali Dino Murić (9 skokov), Gezim Morina (trojke 3:5), Marko Popadić (5 podaj) in Ismet Sejfić (5 skokov). Na drugi strani je bil najboljši na parketu Roko Badžim s 13 točkami in osmimi podajami.