6 ogledov

Olimpija spet na vrhu

Union Olimpija je z zmago na gostovanju z Geoplin Slovanom z 69:87 ponovno prevzela vrh razpredelnice lige Telemach za prvaka. Slovan ostaja na repu.

Union Olimpija z izkupičkom 8-1 ostaja vodilna ekipa lige, Geoplin Slovan pa je po devetem zaporednem porazu še naprej prikovan na dno. Tivolčani so sicer vodili od štarta do cilja. Zmaji so proti koncu tretjega dela igre učvrstili vodstvo desetih točk (55:45) a so gostitelji zaigrali kot prerojeni in do 32. minute razliko zmanjšali na vsega eno točko (60:59). Jure Zdovc je vmes posegel z minuto odmora. Zelenobeli so hitro vzpostavili prejšnje stanje (71:62, 35. minuta) ter z delnim izidom 24:7 (Geoplin Slovan je v zadnjih sedmih minutah in 46 sekundah dosegel le tri koše) tekmo pripeljali do konca.

Košarkarji Krke so se merili z Zasavjem, ki je v spodnjem delu razpredelnice in malo je bilo tistih, ki so gostom pripisovali možnosti za presenečenje, pa čeprav je Zasavje na domačem igrišču Dolenjcem zadalo enega od dveh porazov v ligi za prvaka. Toda varovanci Edija Dželalije so spet nevarno grozili favoritom, bili v igri vse do konca, domači so do točk prišli šele z bolj zbrano igro v končnici, saj so gostje še minuto in pol pred koncem vodili z 68:67.

Zasavcem je pripadel že prvi polčas, v katerem so z izjemo začetka ves čas vodili, največ za osem točk (27:35), ob odhodu na odmor pa za pet (40:35). A drugi del je Krka začela mnogo bolj zbrano, Goran Ikonić (tri trojke) in Smiljan Pavič sta začela polniti koš, gostitelji pa so zaigrali tudi boljše v obrambi. Posledica tega je bil delni izid 22:4, s katerim so domači prišli do 13 točk prednosti (57:44).

Videti je bilo, kot da je odpor gostov zlomljen, a ni bil, saj so se hitro pobrali. Na 61. točki so predvsem po zaslugi Saše Mučiča in Vjerana Solda tekmece ujeli, nato pa prišli do vodstva s 65:63 in nekaj pozneje z 68:67. S trojko Davorja Marcelića je Krka povedla z 71:68, Mladen Šoškić je z isto mero vrnil, toda to je bilo premalo. Pavič in Simon Petrov sta zanesljivo izvedla proste mete, vmes je koš zgrešil Anel Blaževič in Krka se je veselila težko priborjene zmage, s katero je začasno prevzela vodstvo na prvenstveni razpredelnici.

Odlična zadnja četrtina Heliosa
Domžalčani so se tri četrtine mučili z Laščani, v zadnjih desetih minutah pa po zaslugi Alvina Snowa vendarle prišli do prednosti, ki jim je dovolila kolikor toliko mirno končnico. Helios je tako dosegel svojo sedmo zmago v ligi za prvaka, Zlatorog pa vknjižil osmi poraz. V prvem polčasu sta bili ekipi zelo izenačeni, še največ – pet točk – prednosti pri izidu 17:12 si je priigral Helios, toda Laščani se niso dali in vztrajno držali korak z gostitelji. To jim je uspevalo vse do zadnjih štirih minut tretje četrtine. Takrat pa so Domžalčani prvič pobegnili za osem točk (59:51), v zadnjih desetih minutah pa so nesli šest točk prednosti. V 32. minuti so domačini prišli do nove najvišje prednosti, ko je Snow s štirimi zaporednimi točkami prednost povišal že na 66:55. Ta nalet se je izkazal tudi kot odločilen, saj se gostom, ki so sicer zelo slabo metali za tri točke (2:16), ni uspelo več približati na nadomestljivo razliko.