10 ogledov

Olimpija tik pod vrhom

Damir Markota
1/37
Union Olimpija je po treh kolih lige NLB še vedno neporažena. V Tivoliju je na slovenskem derbiju s Krko slavila s 60:59. Poleg tega se je dogovorila s Sašem Ožboltom in Vladom Ilievskim o prestavitvi plačila.
Sašo Ožbolt je za Žurnal24 potrdil, da se sta se upnika Olimpije, ki sta vložila tožbo pri Fibi, dogovorila z vodstvom, da se odlok za plačilo dolga začasno prestavi. Zmaji naj bi že v soboto imeli pravico registracije vseh igralcev. V evroligo tako štartajo kompletni!

Tekmo so bolje odprli domači, ki so hitro prišli do vodstva z 8:2. Krka je po nekoliko bolj zaspanem začetku vendarle našla priključek in bila do konca prve četrtine, ki so jo dobili zmaji s 23:19, tesno za petami Ljubljančanom.
NIKAR NE SPREGLEJTE OBSEŽNE GALERIJE IZ TIVOLIJA!

V drugi četrtini se je košarkarjem Olimpije začelo lomiti v napadu, kar so izkoristili košarkarji Krke, ki pa si niso uspeli priigrati večje prednosti pred koncem prvega polčasa (33:32 za Krko).

V drugem polčasu sta Goran Jagodnik in Sašo Ožbolt popeljala Olimpijo v vodstvo s 37:35, nato pa je sledil mrk na ljubljanski strani. Dolenjci so z delnim izidom 11:0 prišli do najvišjega vodstva devetih točk. Pri zmajih je tik pred koncem tretje četrtine zablestel Vlado Ilievski, ki je držal priključek z aktualnimi slovenskimi državnimi prvaki.

Aloysius Anagonye je na začetku zadnje četrtine Olimpiji priigral izenačenje, le minuto kasneje pa je z novim košem Olimpiji priigral vodstvo z 51:49! A Dolenjci se niso predali, hitro so izenačili in znova prevzeli pobudo, tekma pa se je odločila v dramatični končnici, ki jo je odločil Ožbolt, ki je tri sekunde pred koncem pri zaostanku Olimpije s 57:59 zadel tri proste mete za zmago zmajev s 60:59.

Izjavi po tekmi:

Jure Zdovc, trener Olimpije:

"Čestitam fantom za zmago, čeprav mislim, da smo odigrali slabo tekmo. Treba je biti pošten. Tako tekmo sem potihoma pričakoval. Vedel sem, da so igralci utrujeni, enostavno nog ni bilo, ni bilo reakcije. Edini, ki je tu poizkušal, je Jagodnik, ki je v igro vnesel malo agresivnosti. Bili smo slabi, počasni, nismo skakali."

Aleksandar Džikić, trener Krke:
"Čestitam domačim, mislim, da ne bi bilo nezasluženo, če bi slavili mi. Jagodnik nas je premagal sam, izkoristil je mladost in neizkušenost Zorana Dragića. Ne morem komentirati zadnjega prekrška, nisem dobro videl, a mislim, da vseeno ni prišlo do kontakta (Ožbolt je po tekmi povedal, da kontakta po roki ni bilo, da pa ga je nekdo, najverjetneje Booker udaril po glavi, op. p.)."