83 ogledov

Olimpija v končnici do novega poraza

Petrol Olimpija Reševalni pas/Twitter
Košarkarji Petrola Olimpije so v 9. krogu lige prvakov (skupina D) izgubili proti Promitheasu iz Patrasa s 76:80 (22:15, 38:26, 58:60). Ljubljančani tako ostajajo pri le eni zmagi v tem tekmovanju in na zadnjem mestu skupine D. Naslednja tekma v evropskem tekmovanju čaka zmaje 9. januarja v Bologni proti Virtusu.

Olimpija je doživela nov poraz v tekmovanju, pa čeprav je v prvem polčasu nadzorovala potek tekme in si priigrala tudi lepo prednost. V drugem polčasu pa se je ob agresivnejši igri Grkov v Olimpijino igro prikradlo preveč napak, kar je botrovalo izenačeni predstavi do konca, pri tem pa so se za malenkost bolje odrezali gosti iz Patrasa.

Ljubljančani so v prvi četrtini pokazali boljšo igro od tekmeca, ki razen v uvodu ni vodil, gostitelji pa so hitro pobegnili tudi za deset točk. Novo najvišjo prednost so dosegli v 13. minuti, ko je Jan Rebec zadel za 26:15.

Domači so z borbeno predstavo tudi v naslednjih minutah brez posebnih težav nadzorovali goste in še povečevali prednost, prišli tudi na 14 točk prednosti, podobno prednost pa so nesli tudi na glavni odmor.

Na uvodu tretje četrtine pa so Grki zaigrali precej bolj agresivno in se hitro približali na štiri točke zaostanka ter napovedali zanimivo nadaljevanje. To se je tudi uresničilo, v 26. minuti so Grki spet povedli.

Pred zadnjimi desetimi minutami sta ekipi ločili le dve točki. Izenačen boj se je nadaljeval vse do izdihljajev. Tony Meier je z enim zadetim prostim metom Grke 13,9 sekunde pred koncem popeljal do vodstva s 77:74.

Zatem je na drugi strani 9,1 sekunde pred koncem Roko Badžim zadel oba prosta meta in znižal na 76:77. Sledila je nova hitra osebna napaka nad Grki, ki so s prostih metih spet pobegnili za tri točke. Jan Špan je 4,2 sekunde pred koncem zgrešil oba prosta meta, usodo Ljubljančanov pa je nato z novih prostih metov zapečatil Meier.

Pri domačih je bil s 16 točkami najboljši strelec Roko Badžim, 15 jih je dodal Jan Špan, 12 točk in 13 skokov pa je zbral Mirza Begić. Pri gostih je z 18 točkami izstopal Meier.

* Dvorana Stiožice, sodniki: Rosso (Francija), Horozov (Bolgarija) in Matejek (Češka).
* Petrol Olimpija: Badžim 16 (5:5), Begić 12 (2:2), Jones 9 (1:3), Lazić 2, Špan 15 (4:7), Mesiček 2, Rebec 4, Sanon 12 (6:6), Simonović 4.
* Promitheas: Ellis 5 (3:4), Lipovij 10, Meier 18 (3:5), Tsairelis 10 (2:2), Brown 4 (2:2), Geromihalos 7 (3:3), Gkikas 8 (2:2), Odum 10 (3:5), Salustros 8.
* Prosti meti: Petrol Olimpija 18:23, Promitheas 18:23.
* Met za tri točke: Petrol Olimpija 6:21 (Badžim 3, Špan 3), Promitheas 12:25 (Meier 3, Salustros 2, Gkikas 2, Tsairelis 2, Lipovij 2, Odum 1).
* Osebne napake: Petrol Olimpija 24, Promitheas 22.
* Pet osebnih: Sanon (40.).