22 ogledov

Olimpija zavzela Novo mesto

V Novem mestu je bilo precej iskric, z zmago pa si je Olimpija zagotovila drugo Žurnal24 main
Union Olimpija je kot prva v ligi Telemach v 14. kolu premagala novomeško Krko, potem ko je v dvorani Leona Štuklja slavila z 80:72. Polfinalna para: Olimpija – Helios in Krka – Zlatorog.
To je bila prava moška, čvrsta tekma. Vesel sem, da se po slabšem začetku nismo predali, ampak smo še enkrat preobrnili tekmo in odigrali zrelo končnico. Zmaga je zaslužena, zdaj pa se že osredotočamo na polfinale.
Miro Alilović, trener Olimpije

Znana sta polfinalna para košarkarske lige Telemach. Na prvih tekmah v torek se bodo srečali Krka in Zlatorog ter Union Olimpija in Helios. Ekipe igrajo na dve zmagi, drugi tekmi bosta v četrtek, 26. maja, morebitni tretji pa tri dni kasneje. V zadnjem kolu je Union Olimpija v gosteh premagala Krko in osvojila drugo mesto (80:72), Helios pa je bil v Laškem boljši od Zlatoroga (76:72) in končal kot tretji. Z zmago so si zmaji zagotovili prednost domače dvorane v polfinalnem dvoboju na dve zmagi s Heliosom ter si dokončno izborili mesto v Evroligi v prihodnji sezoni.

Košarkarji Heliosa so si z velikim preobratom v Laškem priborili jubilejno 10. zmago v ligi za prvaka in končno tretje mesto, ki jim v polfinalu za tekmeca prinaša Union Olimpijo.  Prva tekma polfinala bo v torek v Stožicah.

Krka na drugi strani je doživela prvi poraz v državnem prvenstvu, sicer že petega v šestih obračunih z Ljubljančani v tej sezoni, vseeno pa je zanesljivo osvojila prvo mesto in si priigrala prednost dvorane tako v polfinalu z Zlatorogom kot v morebitnem finalu.

Novomeščani so podobno kot že nekajkrat v dvobojih z Unionom Olimpijo zapravili lepo prednost in morali na koncu prepustiti zmago. Tokrat so v precej nervoznem srečanju vodili 33 minut, v odločilnih trenutkih pa ostali brez protiorožja za ljubljanske strelce. Ti so v vodstvo prišli pri rezultatu 57:56, že tri minute kasneje po delnem izidu 9:0 pa so imeli prednost z 68:60.

Poraz nam ne pomeni prav dosti, še več, prišel je ob najboljšem možnem času. Zgrešili smo preveč metov iz dobrih priložnosti, nekajkrat slabo odigrali v obrambi.
Aleksandar Džikić, trener Krke

Odločilne vloge so odigrali Vlatko Ilievski, Damir Markota in Goran Jagodnik. Ti trije igralci so v zadnji četrtini dosegli 20 od skupno 27 točk Uniona Olimpije, ki je izgubila le uvodno četrtino, nato pa počasi in zanesljivo lovila priključek. Pri Krki tokrat ni bilo izstopajočega posameznika; Smiljan Pavić je dosegel 10 točk in zbral 12 skokov, več točk od njega pa so dosegli Goran Ikonić (12), Dušan Djordjević (12) in Chris Booker (11).