12 ogledov

Olimpiji derbi, Krka ne popušča

Bosanski reprezentant Goran Ikonić bo po sezoni odšel v Turčijo. (Foto: Anže Pet Žurnal24 main
Zmaga nad Heliosom je košarkarje Uniona Olimpije izstrelila na drugo mesto lige Telemach (96:66). Vodilna Krka na krilih MVP predstave Smiljana Pavića prek Elektre (79:56).

Košarkarji Uniona Olimpije so prepričljivo dobili derbi devetega kola lige Telemach za prvaka. Pred 500 gledalci v dvorani Stožice so v vseh segmentih igre nadigrali goste iz Domžal in se prebili na drugo mesto na lestvici. Ljubljančani imajo pet kol pred končnico enako število točk kot Helios in Zlatorog (6-3), tako da se med njimi obeta ogorčen boj za čim ugodnejše izhodišče pred polfinalom. Omenjene ekipe imajo tri zmage zaostanka za Krko in dve zmagi prednosti pred Hopsi na petem mestu.

Vprašanje zmagovalca je bilo odločeno že relativno kmalu, saj so varovanci novega stratega zeleno-belih Mira Alilovića tekmo začeli nadvse zavzeto in motivirano. Po delnem izidu 13:0 so si že do konca prve četrtine priigrali prednost 20:4. Nadaljevanje ni v ničemer spremenilo podobe in razmerja moči na igrišču. Ljubljančani so bili tako suvereni, da je lahko Alilović priložnost ponudil vsem dvanajstim igralcem, ki jih je imel na voljo, podobno pa je storil tudi njegov kolega na drugi strani Rado Trifunovič, ko je uvidel, da se visokemu porazu ne more izogniti.

Pri Olimpiji sta največ točk dosegla Giorgi Šermadini (17) in Samo Udrih (12), pri Heliosu pa sta po enajst točk zbrala Marko Lekič in Aljaž Korošec. V naslednjem kolu (7. 5.) bo Olimpija gostovala v Mariboru, Helios pa bo v dvorani Komunalnega centra v Domžalah gostil zasedbo Elektre.

Šampioni Krke ne popuščajo
Po velikem zmagoslavju v pokalu EuroChallenge novomeški košarkarji nadaljujejo z uspešnimi predstavami v ligi Telemach. Krka je od začetka lige za prvaka sredi marca nanizala devet zmag v državnem prvenstvu, dve na zaključnem turnirju v Oostendeju ter izgubila le polfinale lige NLB.

Čeprav je bila zmaga Krke na gostovanju v Šoštanju prepričljiva in visoka, pa se je zlasti v prvem polčasu pri njenih igralcih poznala utrujenost od slavja v zadnjih treh dneh. Šoštanjčani so ji namreč v prvih dvaindvajsetih minutah nasuli kar 44 točk, v preostalih osemnajstih pa zgolj dvanajst. Tako je Elektra dobila prvi del s 37:35, drugega pa izgubila z 19:44.

Novomeščani so šampionsko zaigrali šele v 22. minuti, ko je imela Elektra prednost 44:37. V naslednjih petih minutah so zaprli vse dohode do svojega koša, naredili delni rezultat 16:0 in postavili reči na svoje mesto. Še več, do konca so nadaljevali z agresivno in zavzeto igro, tako da so domači v zadnji četrtini dosegli vsega tri koše iz igre (v drugem polčasu šest) in na koncu zaostali s 56:79.

Smiljan Pavič je s 14 točkami, 12 skoki ter 6 podajami dosegel najvišji statistični indeks kroga (31) in si prislužil naziv MVP kroga. Goran Ikonić jih je dosegel 12, enajst jih je zbral Bojan Krivec, po deset pa sta jih dosegla Zoran Dragić in Chris Booker. Pri Elektri je bil najbolj učinkovit Salih Nuhanovič s 16 točkami in 10 skoki. Krka bo v soboto, 7. maja, v dvorani Leona Štuklja gostila zasedbo Zlatoroga, Elektro pa čaka še eno zahtevno gostovanje v Domžalah.