55 ogledov

Ostroge nevtralizirale Dragića

goran dragić EPA
Košarkarji Miami Heat so morali v gosteh priznati premoč San Antoni Spurs. Goran Dragić je dosegel le štiri točke. Saša Vujačić je z New York Knicks slavil v Chicagu.

San Antonio Spurs se je znova izkazal za zelo težkega tekmeca in enega glavnih kandidatov za naslov prvaka severnoameriške lige NBA. Ostroge so na domačem parketu s 112:88 odpravile košarkarje Miami Heat, ki niso našli pravega odgovora na obrambo domačih. Slab večer je za Goranom Dragićem, ki je za Miami vpisal le štiri točke, ob metu iz igre 2-8.

Dragić je vsega skupaj igral 25 minut, v tem času pa je vknjižil še štiri podaje, skok, dve ukradeni žogi in kar šest izgubljenih žog. Najboljši pri floridski vročici so bili Josh Richardson s 17 točkami, Dwyane Wade s 16 točkami in Hassan Whiteside, ki je zbral 12 točk in 14 skokov. Začetna peterka Miamija je prispevala le 36 točk, medtem ko je rezervna klop vknjižila 52 točk.

Prvi strelec tekme je bil domači košarkar Kawhi Leonard, ki je ponovil karierni dosežek z 32 točkami, čeprav je moral v tretji četrtini v garderobo zaradi poškodbe desne stegenske mišice. Zelo dobro se je za domače moštvo odrezal tudi rezervist Srb Boban Marjanović z 19 točkami.

Miami je v sila izenačeni razvrstitvi vzhodne konference zdrsnil na peto mesto, ki ga s statistiko 41 zmag in 30 porazov deli s Charlotte Hornets. V boju za tretje mesto na vzhodu imata eno zmago več Boston in Atlanta.

Bojevniki se približujejo rekordu

Hkrati so prvaki in vodilna ekipa lige Golden State Warriors začeli zadnje odštevanje do legendarnega rekorda 72 zmag v rednem delu. Trenutno so pri 64-7, do konca pa imajo še enajst tekem. Od tega jih bodo osem igrali pred domačo publiko, kjer ne poznajo poraza že od januarja lani. Ameriške stavnice jim pripisujejo 72-odstotkov možnosti, da bodo izboljšali rekord Chicaga iz 1995/96.

Košarkarji New York Knicks so s 115:107 premagali Chicago Bulls. Mariborčan Saša Vujačić je igral 13 minut ter dal šest točk, pet skokov, podajo, ukradeno žogo in blokado.