10 ogledov

Padla tudi zadnja neporažena ekipa

košarka Olimpija Saša Despot
Košarkarji Uniona Olimpije so v 4. krogu lige Nova KBM premagali Helios Suns s 84:76 (17:20, 34:43, 57:62).

Košarkarji Uniona Olimpije so zabeležili tretjo zmago v ligi Nova KBM in tako poskrbeli, da v državnem prvenstvu ni več neporaženih ekip. V Domžalah so premagali državnega prvaka Helios Suns s 84:76.

Domžalčani in Ljubljančani letos nastopajo kar v treh tekmovanjih; Helios Suns je zdaj pri sezonskem izkupičku 5-4 (superpokal 0-1, nova KBM 3-1, pokal Sixt 2-0, liga prvakov 0-2), Union Olimpija pa pri 4-8. (Nova KBM 3-1, Aba 1-4, evropski pokal 0-3).

Zanimiva in izenačena tekma je epilog dobila v zadnji četrtini. Union Olimpija je gostitelje vključno z dvema zaporednima in čustveno nabitima trojkama Blaža Mesička ujela z delnim izidom 11:0 (67:69), dve točki pa je gostom v zadnjih dveh minutah s tremi zaporednimi trojkami zagotovil Mirko Mulalić.

Predvsem njegova druga za vodstvo 78:71 je bila pospremljena s huronskim vzklikom ter bojnim pogledom proti klopi Domžalčanov, ki obeta, da bodo prihodnji dvoboji med tema ekipama še kako zanimivi in borbeni.

Pri zmagovalcih, ki so izza polkroga metali 13:28, sta bila prva strelca Brandon Jefferson z 20 točkami (5 podaj, 5 skokov, trojke 4:7) in Mirko Mulalić (19 točk, trojke 6:10), v vrstah Helios Suns pa je 13 točk zbral Brandyn Curry (6 podaj), po enajst pa Simo Atanacković (6 skokov), Tomaš Kyzlink in mladi Aljaž Bratec (met iz igre 4:4).

V petem krogu Ljubljančane čaka še ena zahtevna preizkušnja, in sicer doma proti Zlatorogu (7. 11.), Helios Suns pa bo 5. novembra gostoval v Podčetrtku.