Pao gladko ugnal Olimpijo

Prepelič Radnički Union Olimpija liga ABA
1/18
ABA
Grški Panathinaikos je v Stožicah rutinirano prišel do gladke zmage (67:85), zmaji so bili slabši predvsem v skoku. Ljubljančani so tako v tretjem kolu doživeli še drugi poraz, tudi tokrat doma.

Union Olimpija je v tretjo evroligaško tekmo sezone začela nekoliko slabše v obrambi, gostje pa so v dobrih štirih minutah in pol že dosegli 14 točk. A tudi šestkratni evropski prvak je nekoliko pozabil na igro pod svojim obročem, Olimpija je tako po zaostanku z 9:14 dosegla štiri zaporedne točke.

Predvsem po zaslugi dobre igre Dominica Watersa, ki je poleg štirih točk doseženih odlično prebijal gostujočo obrambo in razigraval soigralce, so gostitelji minuto pred koncem četrtine zaostajali za dve točki (19:21). Precej boljša je bila v tem obdobju tudi defenzivna igra, še zlasti so zmaji uspešno zaustavili izjemno močnega centra Grkov Sofoklisa Schortsanitisa. Ob koncu prve četrtine je Panathinaikos sicer vodil za štiri točke, potem ko je Aron Baynes izgubil žogo, gostje pa so zadeli.

Ljubljančani so se v drugi četrtini gostom hitro približali le na točko zaostanka, a so nato deteljice odgovorile s šestimi zaporednimi točkami (24:31). Nalet grškega velikana je nato le za hip s trojko iz osmih metrov prekinil Klemen Prepelič, Panathinaikos pa je ob koncu sedme minute druge četrtine že vodil z enajstimi točkami naskoka (29:40).

Grki so izkoriščali predvsem svojo moč ter odlično igro s hrbtom proti košu, nekoliko pa jim je ob trojki Hrvata Roka-Lenija Ukića pomagala tudi sreča, saj se je žoga od table odbila skozi obroč (32:43). Prav ob polčasu so Atenčani prišli do največje prednosti, met za tri točke je namreč le nekaj sekund pred piskom sirene zadel Charis Giannopoulos (38:50).

Ob polčasu so imeli domači košarkarji precej slabši met za dve in tri točke, še zlasti pa so izgubili skok. Gostje so namreč pobrali 19 odbitih žog, od tega sedem v napadu, Ljubljančani pa le 11. Pri Grkih je bil strelsko najbolj razpoložen Jonas Mačiulis z 12 točkami pet manj pa sta jih pri zmajih zbrala Dylan Page in Baynes.

Brez juriša zmajev; Pao rutinirano držal prednost

Četa Saša Filipovskega je v prvih minutah drugega polčasa le nekoliko popravila sicer skromno igro v obrambi, a tudi sama ni blestela v napadu. Panathinaikos je povsem nadziral potek dvoboja, v obrambi Grkov pa je kasneje zagospodaril še Stephane Lasme, ki je do konca tretje četrtine podelil kar pet blokad, samo v tretjem delu igre je bil v tem elementu igre uspešen štirikrat. Zmaji so tako že po tridesetih minutah izgledali kot razbita vojska. Razmerje v skokih je narastlo na kar 33:17 v korist gostov.

Vprašanje o zmagovalcu je bilo tako rešeno že pred zadnjo četrtino, ki so jo domačini sicer dobili s 17:16. Ob koncu je tako prvič v tej evroligaški sezoni na parket stopil tudi Jan Močnik, že prej pa je prve minute dobil na voljo tudi Luka Rupnik. Ob zadnjem porazu proti Fenerbahčeju so gledalci zmaje kljub porazu nagradili z aplavzom, tokrat pa so nekateri že pred samim koncem zapustili dvorano. V ponedeljek bo Olimpija v ligi Aba gostovala pri še neporaženi Igokei.

Evroliga, skupina A, 3. kolo:

Union Olimpija : Panathinaikos  67:85 (19:23, 19:27, 12:19 , 17:16)
Baynes 16 točk, Prepelič 11, Waters 10; Mačiulis 18, Ukić 14, Lasme 13

Fenerbahče Ülker : Real Madrid  75:83 (13:21, 23:12, 21:24, 18:17)
Onan 14, Andersen 13, McCalebb in Preldžić 12; Fernández 21, Carroll 15, Begić 14 in 6 skokov v 16 min.

Mapooro Cantu : Himki  67:54 (14:21, 21:11, 20:11, 12:11)
Aradori 13; Fridzon in Planinić 10

Skupina B:

Unicaja Malaga : Montepaschi Siena 91:89 (podaljšek)
Dragić (Málaga) 4 točke, 2 skoka in podaja v 15 minutah.

Anadolu Efes : Cedevita 85:66
Vujačič (Efes) 18 točk, 4 skoki in 3 podaje v 27 minutah.

Lorbek
(Barcelona) 6 točk, 3 skoke v 18 minutah, Vidmar (Bešiktaš) 8 točk, 3 skoke v 15 minutah.