47 ogledov

Partizan od plus 11 do minus 23

Vujošević Bogdan Bogdanović Real Madrid Partizan Evroliga Top 16 EPA
Fenerbahče se je z zmago nad Olympiacosom povsem vrnil v igro za četrtfinale. Partizan je bil pričakovano nadigran v Madridu.

V Madridu je Real tekmo proti Partizanu začel zelo ležerno in po manj kot petih minutah izgubljal z 11:0. Domači so se nato hitro vrnili v igro s tremi zaporednimi trojkami in do konca prve četrtine že vodili za pet (22:17). Že do konca polčasa so domači povsem zlomili odpor Beograjčanov in v drugem delu povsem mirno držali razliko okrog 20 točk, na koncu so slavili za 23 (80:57).

Bolj kot pričakovan poraz je v srbskih medijih odmevala poškodba prvega zvezdnika Bogdana Bogdanovića. Mladega branilca je Duško Vujošević pred zadnjim napadom že potegnil na klop, nato pa ga 13 sekund pred koncem vrnil v igro, Bogdanović pa si je v zadnji akciji na tekmi (pri +23) poškodoval koleno in ni mogel sam zapustiti parketa.

Pri domačih sta po 19 točk dosegla Sergio Llull in Sergio Rodriguez, pri gostih pa sta bila dvomestna le Bogdanović in Saša Pavlović, oba sta zmogla po deset točk.

Fener spet v igri

Gašper Vidmar ni sodeloval pri pomembni zmagi Fenerbahčeja nad aktualnim evropskim prvakom Olympiacosom (78:74), s katero so se Turki po slabem začetku spet vmešali v boj za najvišja mesta v skupini E.