19 ogledov

Partizan visoko izgubil

Duško Vujošević sodnik reakcija protest Partizan Reuters
Po natrpanem sredinem sporedu je v četrtek v Evroligi nekoliko manj dogajanja. Boštjan Nachbar je prav tako kot ekipa Partizana zabeležil še tretji poraz v letošnji evroligaški konkurenci.

V skupini B je Partizan v četrtek na gostovanju pri Lietuvosu Rytasu doživel pravo malo katastrofo, saj je izgubil kar za 22 točk (78:56). Tako kot Olimpija tudi Partizan letošnje sezone ni začel najbolje, saj ima po štirih kolih eno zmago in tri poraze. Pri Litovcih se je z 19 točkami izkazal 21-letni Martynas Gečevičius. Mladega Litovca v letošnji Evroligi odlikuje odličen met s črte za tri točke (54,2 odstotka).

Na peloponeškem polotoku je pri Olympiacosu gostoval turški Efes Pilsen, za katerega je Boštjan Nachbar dosegel 10 točk. Boki je v dobrih 31 minutah v statistiko dodal še 6 skokov in 6 izgubljenih žog. Turki so z Grki držali stik prvih 25 minut, ko so celo vodili, nato pa so domači stopili na plin in upravičili vlogo favorita. Pri Grkih je blestel Ioannis Bourousis, ki je dosegel 23 točk v slabih 12 minutah. Imel je stoodstotni met tako za 2 kot 3 točke, le na črti prostih metov se mu je enkrat zatresla roka (9/10). Statistični indeks mu je nameril oceno 32.

V Olimpijini skupini C je izraelski Maccabi na razburljivem srečanju po podaljšku ugnal rimsko Lottomatico. Ta je tako doživela prvi poraz v letošnji Evroligi.

Tekme, odigrane v sredo:
V skupini A sta se Siena in Barcelona na ločenih tekmah udarila za vrh, saj sta imela po treh tekmah enako število točk. Italijani so se podali na vroče gostovanje v Istanbul k Fenerbahčeju in so z zmago, vsaj do konca Barçine domače tekme proti Asvelu, sami skočili na vrh (87:83). Ko je razpoložen Terell McIntyre (25 točk), je seveda vse lažje, kar so tokrat občutili tudi Turki, pri katerih je Emir Preldžić v 16 minutah dosegel deset točk in jim dodal še tri skoke.

Kot zadnja je sredino tekmo v domači Palau Blaugrani odigrala Barcelona. Tako Erazem Lorbek kot Jaka Lakovič sta tekmo začela na klopi. Francozi so se Kataloncem izjemno dobro upirali in pred zadnjo četrtino denimo zaostajali za vsega pet točk (58:53), nato pa je ravno Lakovič s prvimi točkami iz prostih metov v 33. minuti tekme začel juriš domačih, v katerem je nekaj trojk dodal še Juan Carlos Navarro in tekma je bila odločena. Blaugrana je tako na koncu zanesljivo slavila (76:62). Lorbek je v 16 minutah dosegel devet točk, Lakovič pa v enajstih štiri, vse iz prostih metov.

Na tretjem obračunu skupine je Cibona v dvorani Dražena Petrovića gostila Žalgiris – "Cibosi" so v Zagrebu dosegli šele prvo zmago v letošji evroligi (64:52). Tekmo z malo koši, ki naj bi bila tudi zadnja, preden bodo zagrebški košarkarji stavkali zaradi finančnega stanja v klubu, so na koncu dobili domači. Najboljši strelec je bil Marko Tomas s 14 točkami, ravno toliko pa jih je dosegel tudi nekdanji zmaj Mirza Begić.

Na edini sredini tekmi skupine B se je še nepremagana Unicaja podala v goste k francoskemu Entente Orleanaise in Marku Miliču, na čelu z novim branilcem Shammondom Williamsom. Milič je v 14 minutah dosegel šest točk in zbral še dva skoka, kar je bilo s prvim strelcem njegove ekipe Ludovicom Vatyjem (15) občutno premalo, da bi ugnali izvrstne Špance (74:86). V slogu Matta Walsha s prve domače tekme Uniona Olimpije je pri gostih strelsko blestel Taquan Dean s 30 točkami (met za tri 7/12).

| Avtor: Žurnal24 main Žurnal24 main

V "Olimpijini" skupini C je Caja Laboral po zmagi v prejšnjem kolu proti Unionu Olimpiji odšla na dolgo gostovanje v Grčijo k Maroussiju. Podobno kot v Tivoliju so Baski tudi v Atenah na krilih svete trojice Fernando San Emeterio (16 točk) Carl English (17) – Mirza Teletović (16) na koncu visoko odpravili borbene Grke (103:86).

Oba vodilna v skupini D sta gostovala – Prokom je doma najprej gostil Panathinaikos in izgubil (65:75). Grki so že prvo četrtino dobili z dvanajstimi točkami razlike in prednosti niso izpustili iz rok. Obe "Nikoli" – Nicholas Drew in Nikola Peković sta za zelene prispevala 17 točk, v statistiko pa se je v osmih minutah igre vpisal tudi Jurica Golemac s štirimi točkami. Drugi vodilni, Real Madrid, je na gostovanju pri Oldenburgu "raztrgal" nemško ekipo (104:61). Ko kar šest igralcev doseže deset točk ali več, je res težko izgubiti. Darjus Lavrinović jih je prispeval 18, Sergio Llull pa 14.

Regal FC Barcelona : Asvel Basket 76:62
Mickeal 16, Navarro 15 ... Lorbek 9 točk v 16 minutah, Lakovič 4 v 11 minutah; Traore 20

Skupina B:

Lietuvos Rytas : Partizan 78:56
Gečevičius 19, Zavackas 13;  McCalebb in Marić 16

Olympiacos : Efes Pilsen 105:90
Bourousis 23 (4/4 za 2, 2/2 za 3, 9/10 za 1), Kleiza 20; Kasun in Rakočević 15, Nachbar 10 v dobrih 31minutah, 6 skokov, 6 izgubljenih žog

Entente Orleanaise : Unicaja 74:86
Vaty 15, Doellman 14 ... Milič 6 točk in dva skoka v 14 minutah; Dean 30, Archibald 10

Skupina C:
Lottomatica Roma : Maccabi Electra 90: 92 (po podaljšku)

Asseco Prokom : Panathinaikos 65:75
Jagla 17, Ewing 16; Peković in Nicholas 17 ... Golemac 4 točke in en skok v osmih minutah

EWE Baskets Oldenburg : Real Madrid 61:104