60 ogledov

Partizan z zmago potrdil tretje mesto

Union Olimpija Zadar liga Aba ABA Photo/Nebojša Tejić
Na zadnji tekmi letošnje ABA lige je ljubljanska Olimpija izgubila na gostovanju pri Zadru s 75:77, Partizan pa je v derbiju ugnal Cibono.

Košarkarji Uniona Olimpije so se na zadnji tekmi jadranske lige mudili v Zadru, kjer jih je čakala pomembna tekma. Ljubljančani bi z zmago še naprej lahko upali na sedmo mesto, s katerim bi si zagotovili igranje v evropskih tekmovanjih za prihodnjo sezono, še več pa je bilo na kocki pri domačinih. Ti so krvavo potrebovali zmago, da se izognejo zadnjemu mestu in izapdu iz ABA lige. To jim je po tesni tekmi tudi uspelo, Olimpijo so ugnali s 77:75.

Če so Ljubljančani prvo četrtino odigrali dobro ins e na prvi odmor podali z lepo prednostjo, pa so domačini že v drugem delu igre pokazali, da danes zanje šteje le zmaga. V drugi četrtini so prišli do vodstva, ki ga do konca niso več spustili iz rok, čeprav je bila Olimpija v zadnji minuti zelo blizu. Po nekaj nervoznih zgrešenih prostih metih Hrvatov so imeli gostje namreč celo napad za izenačenje ali celo zmago. Dino Murić je krenil in se odločil za met za tri točke, s katerim bi tekmo odločil že po rednem delu in jo tudi je. Met je bil nenatančen in domači so se lahko veselili nadvse pomembne zmage in obstanka v ligi. Od te se po prazu z Igokeo poslavlja Široki

Zmagi za Partizan in Mega Vizuro

Zadnji tekmi rednega dela ABA lige sta postregli z obračunom med Mega Vizuro in Budučnostjo ter derbijem med Partizanom in Cedevito. Obračun ekip, ki sta si že pred tekmo priigrali vstopnico za zaključni turnir četverice so s 77:68 dobili Beograjčani, ki so s tem potrdili tretje mesto, Cedevita pa je kljub porazu zadržala končnu drugo mesto, za zmagvolcem, Crveno zvezdo.

Črno-beli so vodili praktično celo tekmo in pokazali, da je kljub nekaterim letošnjim spodrsljajem, dvorana Pionir še vedno njihova utrdba. Na drugem obračunu je tekma veliko pomenila košarkarjem Mega Vizure, ki so imeli teoretične možnosti za preboj na sedmo mesto, ki še vodi v evropska tekmovanja. Domačini so sicer zmagaliz 92:86, a je bila ta zmaga prenizka za kaj drugega kot deveto mesto, s katerega so na desetega potisnili ljubljansko Union Olimpijo.