14 ogledov

Partizan zmagovito čez Domžale

helios_navijaci_kzs Žurnal24 main
Košarkarji Partizana Igokee so vnaprej odigrani tekmi 5. kola lige NLB v Domžalah premagali Helios 71:54. Helios je v peti tekmi tako četrtič izgubil.
Helios Domžale : Partizan Igokea 54:71 (14:21, 26:36, 44:49)

Dvorana Komunalnega centra, gledalcev 900: sodniki: Dožai, Radovič, Herceg (vsi Hrvaška).

Helios Domžale: Troha 10 (2:2), Mihalič 1 (1:2), Ingram 2, Zagorc 11, Krušič 2 (2:2), Žerak 4, Laškevič 9 (3:3), Krejić 10 (3:4), Antonijevič 5.
Partizan Igokea: Palacio 9 (3:5), Tepić 13 (3:3), Kecman 4 (2:2), Tripković 3, Veličković 13 (2:3), Peković 12 (6:6), Vitkovac 6 (2:2), Božić 6, Vraneš 5 (1:2).

Osebne napake:
Helios 24, Partizan Igokea 21.
Prosti meti: Helios 11:13, Partizan Igokea 19:23
Met za tri točke: Helios 3:14 (Zagorc, Krejić, Antonijevič), Partizan Igokea 4:11 (Božić 2, Veličković, Tripković).

Partizan, vodilno moštvo lige NLB, je v drugi tekmi mini slovenske turneje še drugič zmagal. Potem ko je bil v soboto boljši od Geoplina Slovana, je tokrat po pričakovanju premagal še Helios, ki je tako zabeležil še četrti poraz v peti tekmi. Zmaga gostov ni bila niti za trenutek vprašljiva. Več čas tekme so nadzorovali položaj, res pa je, da so odpor gostiteljev dokončno strli šele v zadnji četrtini.

Začetek tekme je bil nervozen, tako da so gledalci prvi koš videli šele na koncu tretje minute, ko so gosti zadeli prosti mest. Helios je v naslednjem napadu povedel z 2:1, to pa je bilo tudi njegovo edino vodstvo. Partizan je z nizom 7:0 povedel z 8:2, prednost štirih do 13 točk pa držal vse do zadnjih trenutkov tretje četrtine. Takrat so se Domžalčani približali na tri točke zaostanka (42:45). Tak zaostanek je bil tudi na začetku zadnjega dela (46:49), nato pa so Beograjčani ušli in tekmo mirno pripeljali do konca.

V naslednjem krogu (sobota, 20. oktober) bo Helios gostoval pri Zagrebu CO.