1 ogledov

Partizanu drama v Tel Avivu

Andrej Voroncevič je bil na prvi četrtfinalni tekmi Evrolige neustavljiv. (Foto: Žurnal24 main
Košarkarji CSKA Moskve so v prvi četrtfinalni tekmi Evrolige s 86:63 ugnali Cajo. Partizan je s 85:77 premagal Maccabi, Barcelona je bila z 68:61 boljša od Reala, Olympiacos pa z 83:79 od Prokoma.

V Evroligi je ostalo le še osem moštev, le štiri pa bodo potovala na zaključni turnir, kamor bodo potovala tista moštva, ki bodo prva zbrala po tri zmage. V prvem obračunu so košarkarji moskovskega CSKA pred domačimi navijači še vedno brez poškodovanega Matjaža Smodiša brez težav s 86:63 premagali Cajo Laboral iz Španije. Ruski prvak CSKA je stalni udeleženec zaključnega turnirja vse od leta 2003, že v prvi tekmi proti Caji pa so pokazali, da se tradiciji ne nameravajo izneveriti.

Caja nima recepta za CSKA
Moskovčani, ki so nasprotnike letos pred tem premagali že dvakrat, v Moskvi je bilo 71:67, v Španiji pa 84:83, so že po prvih 10 minutah vodili za pet točk (29:14), svojo prednost pa do polčasa povišali že na 20 točk (49:29). S trojkami je v vrstah gostiteljev blestel Ramunas Šiškauskas, nezgrešljiv je bil tudi mladi up Andrej Voroncevič. Četa Duška Ivanovića se šestkratnim evropskim prvakom, ki mu je odlično poveljeval trener Evgenij Pašutin, ni več resno upirala. Končni izid je bil 86:63. Pri CSKA-ju je kar pet košarkarjev doseglo vsaj 10 točk, največ 15 jih je dosegel Voroncevič. Gostitelji so skok dobili kar s 36:22, pod obročem sta blestela Voroncevič in Hrvat Zoran Planinić, ki sta skupaj zbrala 14 skokov, štiri je dodal Smodišev nadomestni kapetan Viktor Hrjapa. Pri Caji sta se z 11 točkami najbolj izkazala Mirza Teletović in Fernando San Emeterio.

| Avtor: Žurnal24 main Žurnal24 main

Maccabi
je v Tel Avivu gostil Partizan iz Beograda, ki je po fantastičnem preobratu v zadnji četrtini vpisal pomembno zmago s 85:77. Izraelska ekipa, ki še nikoli ni izgubila četrtfinalnega obračuna pred domačimi navijači, je proti Partizanu v drugi četrtini vodila že za 20 točk. Srbi so naslednje dve četrtini dobili in prednost znižali na 11 točk zaostanka, da bi v zadnjih desetih minutah naredili popoln preobrat. Po zaslugi serije trojk Dušana Kecmana in Lawrenca Robertsa je Partizan osem minut pred koncem proti evropskim prvakom iz sezone 2004/05 povedel za tri točke (67:70). Črno-beli so tehtnico v svojo korist nagnili v zadnji minuti, ko so zaklenili koš, po številnih prekrških gostiteljev pa so bili vselej natančni iz črte prostih metov in na koncu slavili zmago za osem točk. V vrstah košarkarjev Partizana, skupaj so zadeli 13 trojk, je blestel Dušan Kecman, ki je dosegel 29 točk, od tega sedem trojk. Pri gostiteljih se je najbolj izkazal Doron Perkins s 13 točkami.

Večni derbi Barceloni
V Blaugrani je bil večni derbi med Barcelono in Realom iz Madrida. Real, ki je v katalonski prestolnici nazadnje slavil zmago junija leta 2007, je vseskozi bil izenačen boj z ekipo Jake Lakoviča in Erazma Lorbka. Po treh četrtinah je bil izid izenačen (51:51). Na koncu je odločila trda obramba gostiteljev, ki jim je po zaostanku s 57:60 uspel delni izid 11:0 in na koncu so slavili zmago z 68:61. Lakovič v dobrih šestih minutah ni dosegel niti točke, Lorbek je imel vidnejšo vlogo in je v 32 minutah, na parketu je bil največ od košarkarjev Barcelone, v statistiko vpisal šest točk in pet skokov.

Olympiacos ni dovolil senzacije
Pirejski Olympiacos je gostil neugodni Asseco Prokom, ki je skušal prekiniti niz 13 zaporednih domačih zmag Grkov. Poljakom je dobro kazalo do polčasa, ki so ga dobili za štiri točke, a sta mu na poti do zmage stala ostrostrelca Linas Kleiza, skupaj je zbral 26 točk, in srbski reprezentant Miloš Teodošić (21 točk), ki sta bila najbolj zaslužna za zmago Olympiacosa z 83:79.