14 ogledov

Phoenix ni znal ukrotiti novinca

Beno Udrih je znova stalni član prve peterke Sacramento Kingsov. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
V košarkarski ligi NBA je Dallas doma premagal Phoenix Suns Gorana Dragića s 107:97. Klonil je tudi Sacramento Bena Udriha. Golden State je zmagal s 130:98.

Goran Dragić je pri porazu Phoenixa v 20 minutah dosegel devet točk, dva skoka in podajo, Beno Udrih pa je pri porazu Sacramenta v 18. minutah za Kralje zbral po štiri točke in podaje ter skok.

Caron Butler (15 točk), novinec Dallasa, je proti Phoenixu odigral ključno vlogo v tretji četrtini, v kateri so gostitelji z delnim izidom 16:4 prišli do odločilne prednosti. Novi soigralec Nemca Dirka Nowitzkega (28 točk) je v Dallas prišel v nedeljo iz Washingtona v veliki izmenjavi sedmih igralcev. V ekipi Phoenixa je bil najbolj učinkovit Amare Stoudemire (30 točk, 14 skokov).

C.J. Watson je zbral zanj rekordnih 40 točk, sedem skokov in šest podaj za zmago Golden State nad Sacramentom. Zadel je kar 15 od svojih prvih 16 metov in že po dveh četrtinah vpisal 23 točk. Točko več je v celotnem dvoboju ob 15 skokih dodal Stephen Curry, v vrstah gostov je bil najboljši Tyreke Evans (17 točk). V Torontu je Rudy Gay v podaljšku zadel kar osem izmed svojih 29 točk in odločil dvoboj. Za domače, ki so v svoji dvorani izgubili prvič v zadnjih devetih tekmah, je največ košev zadel Chris Bosh (32 točk, 10 skokov).