17 ogledov

Pisana Olimpija brez težav z Zvezdo

Vlado Ilievski
1/8
Union Olimpija je v domačih Stožicah brez večjih težav odpravila Crveno zvezdo (80:67). Najbolj se je še enkrat več izkazal kapetan Goran Jagodnik (19 točk.) Krka že prej izgubila pri Partizanu (50:75).

Košarkarji Uniona Olimpije so se z osmo zmago spet povzpeli na vrh lige NLB. V Stožicah smo zmaji začeli silovito in s trojko Kevinna Pinkneyja povedli že z 10:0, četrtino pa zaključili prav s takšno prednostjo (25:15). V prvem polčasu je bil razpoložen predvsem Damir Markota, ki se mu je kasneje pridružil še Goran Jagodnik, z 19 točkami na koncu tudi prvi strelec tekme. Prvi del srečanja so zeleno-beli zaključili z zanesljivim vodstvom (53:36), a nato je znova prišla zdaj že skorajda "obvezno slaba" tretja četrtina. Zvezdaši so nekaj minut pred koncem tretje četrtine med drugim znižali na vsega minus sedem, a več od tega niso zmogli. Trener zmajev Jure Zdovc si je lahko med tekmo privoščil tudi veliko število menjav, kjer je priložnost dobilo prav vseh dvanajst igralcev.

Partizan prepričljivo opravil s Krko

Novomeška Krka je bila na gostovanju pri aktualnem prvaku lige NLB brez realnih možnosti za zmago. Partizan je vodil praktično od prve do zadnje minute in v dvorani Pionir ni dovolil presenečenja. "Grobarji" so v 7. minuti pobegnili na plus deset (7:17), a so se varovanci nekdanjega pomočnika na klopi Partizana Aleksandra Džikića v drugi četrtini vrnili. Kljub vsemu so domači polčas zaključili z občutno prednostjo (37:25), od tedaj naprej pa je šlo za Novomeščane vse le še navzdol. Edini razpoloženi strelec pri gostih je bil s 14 točkami spet Goran Ikonić.