17 ogledov

Plinarji premočni za Elektro

Gašper Okorn s svojimi izbranci v domači dvorani še ni izgubil. (Foto: ABA) Žurnal24 main
Košarkarji Geoplina Slovana so na prvi tekmi 13. kroga Lige Telemach na Kodeljevem s 83:66 ugnali šoštanjsko Elektro in zabeležili osmo zmago sezone.

Geoplin se je pred domačimi gledalci Elektri maščeval za poraz, ki so ga Šoštanjčani ljubljanski ekipi v letošnjem prvenstvu prizadejali v prvem delu lige. Vseskozi so imeli varovanci Gašperja Okorna igro v svojih rokah, na koncu pa gostom ni pomagala niti pregovorna čvrsta obramba. Ekipi sta zdaj z 19 točkami povsem izenačeni, čeprav ima Geoplin s tekmo manj zmago več na svojem računu. Kodeljevčani so v srečanje stopili s polnim plinom. Po slabšem začetku so le našli ritem in prešli v vodstvo, ki so ga držali vse do konca srečanja. Prednost domačih je ob koncu tretje četrtine znašala že deset točk, v zadnjih desetih minutah pa je v vrsti Dušana Hauptmana vladala zmeda, medtem ko so domači svojo prednost le še večali. Luka Rupnik, Jaka Blažič, Dalibor Džapa in Miha Fon so delovali ubrano in nizali točko za točko. Na koncu se je Fon ustavil pri 20 točkah, trikrat je zadel tudi za tri. V vrsti Šoštanja je bil s 14 točkami najuspešnejši Miloš Miljković.