15 ogledov

Po delnem izidu 0:16 brez četrtfinala

Jan Span Žurnal24 main
Slovenska košarkarska reprezentanca do 20 let je po ponedeljkovi tekmi s Francijo v torek izgubila še obračun z Latvijo in tako ostala brez možnosti za četrtfinale.

Slovenska reprezentanca mlajših članov je v drugem kolu drugega dela EP v Španiji s 84:89 izgubila proti Latviji in s tem izgubila možnosti za napredovanje v četrtrfinale. Po tekmi s Švedsko slovenske mladce čaka boj za razvrstitev od devetega do 13. mesta. S 17 točkami, štirimi podajami in petimi asistencami je bil najboljši igralec Slovenije Klemen Preplič.

Jan Špan, Mitja Nikolič Smrdelj, Edo Murič, Marko Pajič in Alen Omić, ki so zasidrani v prvi peterki, srečanja niso začeli najbolje, saj so po petih minutah zaostajali s 4:11. S trojkami so Latvijci v drugo četrtino krenili s prednostjo 21:13. Ko je Jure Besedić v 17. minuti zadel za tri točke, so se Slovenci približali na 31:33. A po osmi trojki tekmeca sta ekipi na odmor odšli z izidom 34:41.

Sredi tretje četrtine je najboljši igralec Slovenije na tekmi Prepelič zadel za sploh prvo vodstvo (55:53). Še v 34. minuti je kazalo na zmago varovancev Radeta Mijanovića (73:69), nakar so Latvijci stisnili v obrambi, Slovenci pa povsem pogoreli. Po delnem izidu 16:0 so Latvijci ušli na 12 točk prednosti in srečanje suvereno pripeljalo do zmage 98:84.

"Zame je pomembno, da je ekipa na tekmi proti Latviji dala svoj maksimum, ostalih dejavnikov pa ne smem in ne bom komentiral. V sredo je nov dan, nova priložnost in nova tekma s Švedi, ki je tudi zadnja v tem drugem delu, na kateri moramo spet dati vse od sebe," je dejal trener Mijanović.