Po stavki Olimpija odlična, a poraz s Sieno

Filipovski Union Olimpija Galatasaray
1/19
Boštjan Tacol
Košarkarji Uniona Olimpije so se v 7. kolu Evrolige pred 6000 gledalci izvrstno upirali italijanskemu prvaku Sieni, bili v igri za zmago do končnice, naposled pa klonili s 57:63 (49:53, 33:37, 15:21). Danny Green odhaja.

"Na igrišču smo pustili srce. Dobro smo odigrali 35 minut, v zadnjih petih pa nam je padla koncentracija. Bilo je nekaj prehitrih metov, tudi mojih, zgrešili smo nekaj 'zicerjev' in sledil je poraz. Siena je izkušena ekipa, znala je to izkoristiti," je po dvoboju dejal kapetan Damir Markota. Odhajajoči Danny Green pa: "Žal mi je, da ne bom več pomagal ekipi. To je bila moja zadnja tekma." V petek naj bi postalo jasno, ali bo klub zanj iskal zamenjavo.

McCalebb udaril ob koncu

Siena je sicer že po dobrih dveh minutah igre vodila z 10:0, a so se nato Ljubljančani hitro pobrali. Sredi druge četrtine so celo prišli do naskoka štirih točk (30:26), a je bilo to tudi največje vodstvo Olimpije na tekmi. Po vseskozi izenačenem dvoboju so zmaji v zadnji četrtini sicer z delnim izidom 6:0 povedli s 55:53, a se je tu četa Saša Filipovskega znova ustavila. Makedonski reprezentant Bo McCalebb je v zadnjih šestih minutah dosegel šest od desetih točk za italijanskega velikana, ki je tako prišel do pete zmage. Olimpija kljub borbeni igri ostaja pri eni.

Evroliga, 7. kolo:

Skupina D

Union Olimpija : Montepaschi 57:63 (49:53, 33:37, 15:21)
McCalebb 16, Rakočević 14, Moss 13; Woodside 11, Markota 10, 15 sk., Thompson 10, 6 sk., Green 10, 6 sk.

Unics : GS Medical Park 72:61 (57:49, 35:34, 21:23)
Lyday 17, Domercant 13; Lakovič 12, 3 sk. in 2 pod.

Asseco Prokom : FCB Regal 45:76 (30:59, 26:36, 14:14)
Seweryn 10, Lapeta 7, Lafayette 7; Sada 17, Lorbek 15, Perović 10

Lestvica: FCB Regal 7-0, Montepaschi Siena 5-2, Unics 5-2, GS Medical Park 3-4, Union Olimpija 1-6, Asecco Prokom 0-7