14 ogledov

Pogumni Rondo, poškodba Danielsa

Paul Pierce
1/12
Še preden se je na drugi strani velike luže pozornost usmerila v Super Bowl XLV, smo spremljali derbi Vzhoda v ligi NBA. Boston Celtics so z 91:80 premagali Orlando Magice. Poškodba Marquisa Danielsa.
Od treh Slovencev je v nedeljo igral le Saša Vujačić, ki je moral doma z New Jersey Nets s 86:105 priznati premoč Indiani Pacersom. Mariborčan je v 24 minutah za gostitelje dosegel devet točk, pet skokov in tri podaje.

Boston Celtics so v domačem Gardnu povedli ob koncu prvega polčasa (46:43), nakar je sledila odločilna tretja četrtina. Rajon Rondo je kljub Dwightu Howardu pogumno prodiral pod koš in dal 11 točk, na drugi strani pa so ostrostrelci Orlando Magicov začeli grešiti in do konca tretje četrtine je bilo na semaforju 70:61. Čarovnija ni več našla priključka in Kelti so za 38. zmago v sezoni slavili z 91:80.

Rondo je do konca zbral 26 točk, kapetan Paul Pierce jih je kljub skromnemu odstotku meta (zadel je le štiri od 11 metov iz igre) dodal 18, Kevin Garnett pa pod košem 16. Kendrick Perkins, ki ni imel niti koša, je zbral 13 skokov, v prvem polčasu ni uspel ustaviti Howarda (22 točk), drugače je bilo v drugem, ko je Superman dodal le še šest točk. Za Magice je to peti poraz na zadnjih osmih tekmah, očitno po tisti veliki kupčiji le niso postali tako zelo dobri.

Ray Allen je zadel dve trojki in tako s skupno 2.557 zaostaja le še za
tri za rekorderjem po številu trojk v ligi NBA, Reggiejem Millerjem.

Tekmo je zaznamovala poškodba rezervista Celticsov Marquisa Danielsa. V drugi četrtini je nesrečno z glavo trčil v Gilberta Arensa, grdo mu je zavilo vrat, nakar je še z glavo udaril ob parket (poglejte v dodanem videu). Zdravniki so ga takoj imobilizirali. Daniels je dvignil prst in pokazal, da poškodba le ni tako huda. Ima lažjo poškodbo vratu, a si bo povsem opomogel, z igrišč pa bo odstoten kakšna dva meseca, sporočajo iz Bostona.