Poslastice ni bilo, Barca ugnala Lakerse

NBA Europe Live Tour
1/10
Reuters
Na tekmi NBA Europe Live Tour v katalonski prestolnici so košarkarji Barcelone premagali aktualne prvake lige NBA Lakerse. Pri domačih je blestel Mickael (26 točk), pri gostih pa Gasol (25). Bryant jih je dal 15.

V Barceloni sta se pomerila evropski prvak in najboljši iz prejšnje sezone v ligi NBA, z rezultatom 92:88 pa so košarkarji Barce premagali ekipo Los Angeles Lakers. Prvi mož dvoboja je bil Američan Pete Mickael, ki je zbral 26 točk in 13 skokov, Carlos Navarro pa je dosegel točko manj. Pri Jezernikih je bil ob vrnitvi v svoje rojstno mesto najbolj uspešen Pau Gasol s 25 točkami in desetimi skoki. Kobe Bryant je zadel le dva meta iz igre in se ustavil pri 15 točkah.

S slovensko udeležbo
Na spektaklu so nastopili tudi trije slovenski košarkarji. Pri zmagovalcih je Erazem Lorbek v svojo statistiko vpisal tri točke, dva skoka, tri podaje in prav toliko blokad, Jaka Lakovič pa pet točk in skok. Pri Jezernikih je Saša Vujačić zbral dve točki, tri skoke in dve ukradeni žogi. Prave tekmovalne poslastice v Barceloni ni bilo.

Sloviti trener Lakersov Phil Jackson po tekmi ni bil preveč razočaran, povedal pa je, da Barcelona klub zmagi ni na nivoju NBA moštev. ''Nimajo prave kvalitete za ligo NBA. Nocoj so igrali zelo dobro, toda ne verjamem, da so na nivoju naše lige, s toliko tekmami, igrati dan za dnem, nimajo fizičnih sposobnosti … Ne želim znižati vrednosti njihovega uspeha, toda niso na našem nivoju.''

Bena Udriha na tekmi Sacramenta proti Clippersem (88:120) zaradi poškodbe desne rame ni bilo v ekipi.

NBA Europe Live Tour, Barcelona:

Barcelona : Lakers 92:88
Mickael 26, Navarro 25, Lakovič 5 v 14 minutah, Lorbek 3 v 16 minutah; Gasol 25, Bryant 15, Vujačić 2 v 14 minutah