17 ogledov

Potop v NY: šesti zaporedni poraz

Carmelo Anthony
1/14
Bobcats se vračajo v igro za končnico, Knicks pa so pred popolnim kolapsom. Prvi so v noči na nedeljo slednje premagali s 114:106. Učinek Anthonyja in Stoudemireja v zadnjih četrtinah je obupen.
Anthony in Stoudemire na zadnjih 10 tekmah vselej popustita v zadnji četrtini. Njuno povprečje v zadnjih 12 minutah je tako 5,3 točke pri Carmelu in 6,5 točke pri Amareju. A to še ni največja težava Knicksov. O največji boste lahko danes na zurnal24.si prebrali v članku Rose za MVP-ja, Knicks = ni obrambe!

New York Knicks so na 18. tekmi s Carmelom Anthonyjem izgubili še enajstič in tako se kriza le še poglablja (končnica za zdaj sicer ni ogrožena – so sedmi na Vzhodu). Tokrat so bili s 114:106 boljši Charlotte Bobcats, ki so bili še dober teden nazaj v izgubljenem položaju, zdaj pa so se le na zmago zaostanka približali osmemu mestu na Vzhodu in s tem uvrstitvi v končnico. Boris Diaw je dal 20 točk, Stephen Jackson pa je kljub težavam s stegensko mišico in novi tehnični napaki zbral 19 točk. "To zmago smo potrebovali kot puščava vodo," je dejal trener Risov Paul Silas.

Atlanta Hawks so z 98:87 premagali New Jersey Nets in si z 41. zmago zagotovili končnico. Pri poražencih je Saša Vujačić začel v prvi peterki in igral 36 minut. Zbral je 13 točk, dva skoka in dve podaji.

Na drugi strani je bil s 36 točkami najboljši Carmelo Anthony. 20 jih je dal v tretji četrtini, ko so se vrnili v igro za zmago, a ob slabi igri Amareja Stoudemireja poraza ni mogel preprečiti. Na obrazih Knicksov, še posebej na Anthonyjevem, je vse več frustracij, še zlasti, ko njegov nekdanji klub Denver Nuggets igra zelo dobro in bo očitno imel v končnici mnogo boljše možnosti. Za Knickse je to šesti zaporedni poraz. "To so ekipe, ki bi jih morali premagati. O tem se pogovarjamo vsak dan. Sploh nas ne bi smeli premagovati. Moramo ugotoviti, kaj je narobe," je moraliziral Anthony. "Imamo talent, a očitno talent ni vse," je dodal Chauncey Billups, ki izpostavlja, da kemija na parketu še naprej ni prava.