8 ogledov

''Pretepeni'' Boki premagal Smokija

Boki je tokrat dosegel 12 točk. (Foto: EPA)
1/17
Efes Pilsen je CSKA-ju zadal nov žebelj v krsto, saj je v petem kolu Evrolige Ruse premagal na domačem parketu s 86:72. Mirza Begić je s svojim Žalgirisom dosegel še četrto letošnjo zmago. Padel je Himki.

V ''slovenskem'' obračunu, ki pa resnici na ljubo ni bil nič kaj slovenski, saj Matjaž Smodiš pri CSKA-ju ni dobil veliko priložnosti za igro, se je zmage veselil Boštjan Nachbar. Boki je k zmagi Turkov prispeval 12 točk, 4 skoke in eno ukradeno žogo, medtem ko Smodiš na drugi strani v dobrih treh minutah ni dosegel niti točke. Turki so odlično krenili v dvoboj in povedli že z 19 točkami razlike (35:19), a so Rusi, ki so zaostajali večji del dvoboja, pritisnili na plin ob koncu tretje četrtine in z delnim izidom 16:0 ujeli in prehiteli Efes (64:63). A Turki niso dovolili presenečenja in zmaga je tudi po zaslugi Bokija, ki ga je Trajan Langdon v zadnjih minutah v eni izmed akcij pošteno mahnil po nosu, ostala v Istanbulu. Najboljši igralec tekme je bil Igor Rakočević (21 točk), ki je po tekmi napovedal zmago tudi proti naslednjemu tekmecu, Unionu Olimpiji. ''Proti velikim ekipam sem vedno zelo motiviran, najbolj pomembno pa je, da smo nocoj zmagali. S takšno igro bomo premagali tudi Olimpijo, ki je naš največji tekmec.''

Četrta zmaga za Begića

Žalgiris je v petem evroligaškem kolu v Kaunasu premagal ruski Himki (73:65), ki ga vodi izkušeni trenerski maček Sergio Scariolo, in tako zabeležil še četrto letošnjo zmago. Slovenski košarkar Mirza Begić je k zmagi Litovcev v 21 minutah igre prispeval devet točk, šest skokov in tri podaje. 25-letnik pa je izgubil kar pet žog, vse svoje točke pa je dosegel v prvem polčasu. Aleksandar Ćapin zaradi poškodbe ni igral.

V sredo zmaga Raša, poraz Erazma in Jake
Peto kolo Evrolige se je začelo z visokim porazom Cibone, nakar je presenetljiv poraz doživel Real Madrid. Na tekmi skupine B je Spirou iz Charleroija ekipo Ettoreja Messine premagal s 67:49. Obramba belgijske ekipe je bila neverjetna, tako je le Felipe Reyes pri Madridčanih dosegel dvomestno število točk. Za Spirou je to sploh prva zmaga v Evroligi.

Olympiacos je prišel do četrte zmage. Lottomatico so v Rimu premagali s 86:71. V 20 minutah na parketu je svoj delež z osmimi točkami dodal tudi Rašo Nesterović, ki pa za razliko od prejšnje tekme, ko je imel stoodstotni met, tokrat ni bil tako zelo natančen (zadel je štiri mete od 10).

Lakovič potrebuje 10 ukradenih žog, da bi postal osmi košarkar z več kot 200 ukradenimi žogami v Evroligi. V Sieni ni imel niti ene.

Barcelona je za četrto zmago igrala pri Montepaschiju, a je brez Juana Carlosa Navarra niso dobili (zaradi težav s hrbtom sploh ni odpotoval v Sieno). Izgubili so s 67:76. Z 21 točkami je bil prvi igralec tekme Bo McCalleb, medtem ko sta pri Barceloni dobro odigrala Erazem Lorbek (15 točk v 29 minutah) in Jaka Lakovič (9 v 19 minutah). S štirimi točkami je razočaral Ricky Rubio.

Po petem kolu ni več neporažene ekipe, saj je Fenerbahče izgubil. Skalp so jim z 82:78 vzeli košarkarji Choleta. Odločila je druga četrtina, ki so jo domači dobili z 21:10. Najzaslužnejši za zmago francoske ekipe pa je Sammy Mejia z 29 točkami. Z 12 točkami se je pri poraženih dokazal lastnik slovenskega potnega lista Emir Preldžić, medtem ko Gašper Vidmar zaradi poškodbe ni igral.

Ob zmagi Partizana s 74:71 nad Cajo Laboral Jaka Klobučar v 10 minutah ni dal niti točke.

Evroliga, 5. kolo:

Skupina A:
Partizan : Caja Laboral 74:71
Gist 14, Kecman 12, Klobučar 0 (11 min); Logan in San Emeterio po 14

Žalgiris : Himki 73:65 (22:19, 16:14, 16:21, 19:11)
Šalenga 11, Delininkaitis 10, Begić (Žalgiris) je vse svoje točke (9) dosegel v prvem polčasu, v statistiko pa je v 23 minutah vpisal še 6 skokov in 3 blokade, izgubil pa je pet žog; Planinić 14, Lončar in Langford po 10

Maccabi : Asseco Prokom 99:58 (29:19, 19:12, 22:16, 29:11)
Eidson 20, Pnini in Perkins po 13; Giddens in Ewing po 14

Skupina B:
Spirou Charleroi : Real Madrid 67:49
Greene 14, Wright in Mallet po 11; Reyes 12, Fischer 8

Lottomatica Roma : Olympiacos 71:86
Crosariol 17, Heytvelt 13; Bourousis 16, Teodosić 15, Nesterović 8 (20 min)

Brose Baskets : Unicaja 65:69 (20:18, 17:15, 14:10, 14:26)
Roberts 13, Suput 11; Freeland 19, Lima 14, Blakney in Blanco po 11

Skupina C:
Lietuvos Rytas : Cibona 90:62
El-Amin 19, Gecevicius 17, Valanciunas 15; Bogdanović 19, Vrbac 15

Cholet Basket : Fenerbahče 82:78
Mejia 29, Robinson 14; Ukić in Kinsey po 15, Preldžić 12 (20 min)

Montepaschi Siena : Barcelona 76:67
McCalebb 21, Raković 13; Lorbek (29 min) in Mickeal po 15, Laković 9 (19 min)

Skupina D:
Union Olimpija : Power Elec. Valencia 72:68
Pinkney 14, Jagodnik 12, Gregory 8; De Colo 16, Cook 13

AJ Milano : Panathinaikos 71:81 (21:25, 13:21, 21:19, 16:16)
Hawkins 15, Mancinelli 14; Diamantidis 14, Batiste in Tepić po 13

Efes Pilsen : CSKA 86:72 (26:16, 22:19, 15:25, 23:12)
Rakočevič 21, Vujčić 14, Roberts 13, Nachbar 12 točk v 22 minutah; Voroncevič 15, Marjanović 13, Smodiš brez točke v 3 minutah