17 ogledov

Prišel Saša, Nets prekinili niz porazov

Dobrodošlica za Sašo Vujačića.
1/10
Saša Vujačić je prispel v Newark, a ker Terrence Williams še ni prestal zdravniškega pregleda, je moral tekmo Netsov z Wizards spremljati s klopi. Vseeno so Mrežice prekinile niz osmih porazov (97:89).
Nets so grizli za zmago. Prepričajte se v galeriji.

Prva zmaga po osmih porazih
Negativni niz New Jersey Netsov je končan. Devin Harris je z 29 točkami (zadel je 14 izmed 17 prostih metov) in devetimi podajami bistveno pripomogel k prvi zmagi po osmih porazih v nizih. Washington Wizards so padli s 97:89. "To je bila tekma, ki smo jo morali dobiti. Moram prevzeti odgovornost, vsi moramo igrati agresivno in zmage se bodo zgodile," je dejal Harris. "Raje bi zmagovali na lep način, a morali smo gristi in praskati." 18 točk je dodal center Brook Lopez, Kris Humphries je ob 12 točkah kar 17-krat skočil za žogo.

Vemo, da je dober strelec. Lepo je dobiti takega igralca. Saša mora zaigrati takoj, saj nujno potrebujemo pomoč na dvojki. Prepričan sem, da nam lahko pomaga.
trener Avery Johnson

Na klopi je bil prvič Saša Vujačić, a ker vsi vpleteni v njegov trade še niso opravili zdravniškega pregleda (Terrence Williams za Houston Rockets), še ni smel igrati. Njegov debi se pričakuje na petkovi ali najkasneje nedeljski tekmi. Vsekakor pa bo slovenski branilec prišel v rotacijo, morda celo v prvo peterko. Po odhodu Terrencea Williamsa in poškodbi Anthonyja Morrowa Mrežice pravzaprav klasične "dvojke" nimajo. Na tekmi z Wizards sta bila tako v prvi peterki kar dva organizatorja igre (ob Harrisu še Jordan Farmar).

12. zaporedna zmaga
Pozitivni niz Boston Celticsov se nadaljuje. In to kljub poškodbi prvega organizatorja igre Rajona Ronda (zaradi zvitega gležnja ne bo igral teden dni). Odloča trdna obramba in velika trojica, ki je zdrava in kljub svojim letom igra vrhunsko. Kevin Garnett je imel 17 točk in 14 skokov, Paul Pierce 15 točk in 10 asistenc, Ray Allen je bil z 18 točkami prvi strelec ekipe. Ob tem sta s klopi kot vselej, kadar dobita večjo minutažo, pomagala Glen Davis (18 točk in 10 skokov) in Nate Robinson (14 točk). Za 12. zaporedno zmago so tako Celtics s 102:90 premagali Atlanto Hawks. Ne pozna se jim niti poškodba Shaquilla O'Neala (mišica), ki ne igra že en teden.