64 ogledov

Raptorji presenetili Dragića in Udriha

goran dragić miami heat Profimedias
Miami Heat so v noči na soboto gostili ekipo Toronto Raptors in izgubili s 94:108. Z 21 točkami je bil pri gostiteljih najboljši Dwyane Wade, Goran Dragić je prispeval 18 točk, pet podaj in dva skoka, Beno Udrih pa pet točk, tri skoke in dve podaji.

Miami je proti Torontu v tretji četrtini vodil za enajst točk, a so gostje na koncu presenetili in pripravili preobrat. DeMar DeRozan je dosegel 30 točk, Kyle Lowry jih je dodal 21, razpoloženi pa so bili še Luis Scola z 20, Terrence Ross s 17 in James Johnson s 13 točkami. Raptors so v drugem delu tekme Miami nadigrali z 58:39.

Igralo je tudi moštvo Saše Vujačića New York Knicks in v gosteh pri Philadelphia 76ers zmagalo s 107:97. Vujačić se v sedmih minutah igre ni vpisal med strelce, je pa ujel eno odbito žogo.

Arron Afflalo je za kratkohlačnike prispeval 22 točk in ujel sedem odbitih žog, Derrick Williams pa je za tretjo zaporedno zmago dodal še 17 točk s klopi. Za Philadelphio je Tony Wroten dosegel rekord sezone in prispeval 15 točk, Isaiah Canaan jih je dodal 14.

Biki izgubili po štirih podaljških

Kar štiri podaljške so gledalci videli na tekmi v Chicagu. Biki so morali kljub temu doma priznati premoč Detroit Pistons s 144:147. Za zmagovalce je Andre Drummond prispeval 33 točk in 21 ujetih žog, Reggie Jackson je dodal 31 točk. Detroit je dvoboj prevesil v svojo korist v četrtem podaljšku, ko je naredil pomembno razliko z nizom 7-0.

V dresu Chicaga je Jimmy Butler dosegel rekord kariere, saj je zbral 43 točk, Derrick Rose je prispeval rekord sezone v obliki 34 točk, Pau Gasol je dodal 30 točk in ujel 15 odbitih žog.

Liga NBA, izidi:

Philadelphia 76ers : New York Knicks 97:107
Vujačić 7 minut, skok

Miami Heat : Toronto Raptors 94:108
Dragić 33 minut, 18 točk, 5 podaj, 2 skoka; Udrih 22 minut, 5 točk, 3 skoki, 2 podaji

Phoenix Suns : New Orleans Pelicans 104:88
Indiana Pacers : Brooklyn Nets 104:97
Orlando Magic : Portland Trail Blazers 102:94
Boston Celtics : Atlanta Hawks 101:109
Chicago Bulls : Detroit Pistons 144:147*
Minnesota Timberwolves : Sacramento Kings 99:95
San Antonio Spurs : Los Angeles Clippers 115:107
Dallas Mavericks : Memphis Grizzlies 97:88