22 ogledov

Raševih 16, Barça zmagala v podaljšku

Robertas Javtokas
1/8
Panathinaikos je izgubil proti Lietuvosu. Valencia je za razliko od Olimpije prišla do druge zmage. S 16 točkami Nesterovića je Olympiakos zmagal. Barcelona je Maccabi odpravila v podaljšku.

Panathinaikos je v zadnji četrtini zapravil vodstvo in (že zagotovljeno) uvrstitev v četrtfinale Evrolige. Gostje so dobili četrto četrtino z 20:14 in pošteno zapletli stanje v skupini E. Kar ni uspelo zmajem, ki so v Atenah na gostovanju pri PAU zapravili vodstvo v zadnjih sekundah tekme, je tako uspelo Rytasu. Pri Litovcih se je s 16 točkami izkazal Brad Newley, medtem ko je največ, 11 točk, za Grke prispeval Stožicam še kako znani Mike Baptiste. Tako PAO kot Lietuvos Rytas imata po petih kolih tri zmage in dva poraza, isti izkupiček pa ima zdaj tudi Caja Laboral, ki je na četrtkovi tekmi te skupine z 78:63 premagala Unicajo.

Valencia, ki je v prvem delu sezone klonila v Stožicah, je za razliko od Olimpije v Top 16 prišla do druge zmage. Žalgiris so premagali z 80:74. Podobno kot pri sredinem obračunu zmajev z Romo je šlo za dvoboj za tretje mesto v skupini. S četrto zmago so se na prvo mesto skupine H prebili košarkarji Olympiakosa. Fenerbahče so premagali z 80:65. Spet je z odliko igral Rašo Nesterović, ki je v 24 minutah na parketu ob le dveh zgrešenih metih iz igre zbral 16 točk in v skoku ujel devet žog. Na drugi strani je dal Emir Preldžić vsega pet točk.

V Olimpijini skupini F sta Maccabi in Barcelona igrala za prvo mesto. Telavivsko moštvo je vodilo večji del tekme, nakar se je v zadnji četrtini začel preobrat (Erazem Lorbek je v 32. minuti zadel trojko za izenačenje na 60:60). Po 40 minutah zmagovalec ni bil odločen in tako so šli v podaljšek, kjer je Barcelona na krilih Rickyja Rubia in Juana Navarra hitro povedla za pet točk in prišla do svoje še pete zmage v drugem delu Evrolige. Maccabi je padel 92:85. Lorbek je dal v 16 minutah osem točk, Jaka Lakovič se v štirih minutah na parketu ni naigral in tekmo sklenil brez dosežene točke.

Zmaga Reala nad Partizanom pomeni, da so Madridčani iz skupine G že uvrščeni v četrtfinale, medtem ko se Beograjčanom obeta drugi del Evrolige brez zmage. Bolj pomembna je bila tekma v Sieni, kjer je gostoval Boštjan Nachbar (tri točke) s svojim Efes Pilsnom. Zmaga je ostala doma in tako imajo Italijani pred zadnjim kolom boljše možnosti za napredovanje.