18 ogledov

Rašo prvi strelec, Dragić rekorder

Nekdanji kapetan slovenske reprezentanca Rašo Nesterović se je pri Olympiacosu o Žurnal24 main
Na mestnem derbiju z Maroussijem, lanskoletnim krvnikom Uniona Olimpije, je Radoslav Nesterović (Olympiacos) kot prvi strelec ekipe dosegel 19 točk. Blestel tudi Goran Dragić. Tako so igrali legionarji ...

Nekdanji kapetan slovenske reprezentance Radoslav Nesterović je v 5. kolu grškega prvenstva z Olympiacosom na mestnem derbiju premagal Maroussi (94:70). Atenski palček je v lanski sezoni Evrolige dvakrat premagal tudi Union Olimpijo, tokrat pa je bil nemočen proti rdeče-belim, pri katerih je bil Rašo z 19 točkami prvi strelec ekipe.

Nič slabše ni šlo niti Goranu Dragiću, ki je moral s Phoenix Suns igrati brez prvega organizatorja igre Steva Nasha. "Dragon" je kljub odsotnosti mentorja užival v minutaži, saj je proti Charlottu dosegel karierni rekord v ligi NBA po minutah na parketu (38) in uspelih podajah (10), dosegel pa je tudi prvi dvojni dvojček sezone (17 točk, 10 podaj). Tudi izjemne številke pa niso bile dovolj za zmago sonc (105:123).

V Italiji z dobrimi igrami in rezultati pri Vanoliju-Bragi Cremoni nadaljuje nekdanji ljubljenec Tivolija Marko Milič. Na tekmi proti Vareseju (103:79) je "Milko" ob visoki zmagi dosegel 12 točk. Na slovenskem derbiju v ruski ligi je Hasan Rizvić (Kazan) zadal nov šok navijačem CSKA Moskve in njihovem nekdanjem kapetanu Matjažu Smodišu. Tatari so v prestolnici ob desetih točkah Rizvića (štirih Smodiša) slavili veliko zmago (71:69).

Bosna in Hercegovina:
Nebojša Joksimović (Igokea) - 19 minut, 5 točk, 3 skoki, 1 podaja, 1 prid. žoga
(Liga NLB, 8. krog: Krka : Igokea 79:66)

Grčija:
Jurica Golemac (Kolossos) - še ni zaigral
(Esake, 5. krog: Iraklis : Kolossos 66:69)

Jure Močnik (Peristeri) - 27 minut, 11 točk, 3 skoki, 4 podaje, 2 prid. žogi
(Esake, 5. krog: Aris : Peristeri 70:80)

Rašo Nesterović (Olympiakos) - 19 minut, 19 točk, 4 skoki, 1 podaja, 2 prid. žogi (Esake, 5. krog: Maroussi : Olympiakos 70:94)

Samo Udrih (Panellinios) -  15 minut, 8 točk, 1 skok, 1 prid. žoga
(Esake, 5. krog: Ikaros : Panellinios 68:61)

Italija:
Goran Jurak (Angelico Biella) - 17 minut, 7 točk, 2 skoka, 1 podaja, 1 prid. žoga
(Legabasket, 6. krog: Montepaschi Siena : Angelico Biella 101:81)

Marko Milič (Vanoli-Braga Cremona) - 24 minut, 12 točk, 4 skoki, 2 podaji, 3 prid. žoge (Legabasket, 6. krog: Vanoli-Braga Cremona : Cimberio Varese 103:79)

(PBL: Nižni Novgorod : Samara 87:68)

Hasan Rizvić (Unics Kazan) - 33 minut, 10 točk, 7 skokov, 1 podaja, 1 prid. žoga
(PBL: CSKA Moskva : Unics Kazan 69:71)

Miha Zupan (Spartak St. Peterburg)
(PBL:  Spartak St. Peterburg ni igral nobene tekme

Matjaž Smodiš (CSKA Moskva) - 7 minut, 4 točke, 1 skok

Srbija:
Jaka Klobučar (Partizan) - 18 minut, 6 točk, 1 skok, 1 prid. žoga
(Liga NLB, 8. krog: Partizan : Crvena zvezda 99:68)

Španija:
Domen Lorbek (Lagun Aro) - 21 minut, 8 točk, 2 skoka, 2 podaji
(ACB, 8. krog: Assignia Manresa : Lagun Aro 75:74)

Jaka Lakovič (Regal Barcelona) – 15 minut, 6 točk, 1 skok
Erazem Lorbek (Regal Barcelona) – 18 minut, 5 točk, 3 skoki, 1 podaja
(ACB, 8. krog: Caja Laboral : Regal Barcelona 87:80)

Uroš Slokar (Assignia Manresa) - 31 minut, 11 točk, 4 skoki, 1 podaja, 3 prid. žoge (ACB, 8. krog: Assignia Manresa : Lagun Aro 75:74)