18 ogledov

Rašo spet blestel

Nekdanji kapetan slovenske reprezentanca Rašo Nesterović se je pri Olympiacosu o Žurnal24 main
Rašo Nesterović je bil ob zmagi Olympiacosa v 4. kolu Top 16 Evrolige proti Valencii s 85:79 po statističnih izračunih znova najboljši v svoji ekipi. V sredo se je z 19 točkami izkazal Emir Preldžić.

Če je Fenerbahče na eni strani doživel prvi poraz v Top 16, je Žalgiris na drugi strani prišel do svoje prve zmage. Aleksandar Ćapin in soigralci so se morali za premierni uspeh v drugem delu Evrolige še kako potruditi. Turki so namreč dobre tri minute pred koncem še vodili s šestimi točkami prednosti, toda domači so nato uspeli izsiliti podaljšek, v katerem so le prišli do zlata pomembne zmage, ki jih ohranja v igri za napredovanje v četrtfinale. Pri domčih je Ćapin ostal brez točke, pri gostih pa se je izkazal Emir Preldžić (oba kot naturalizirana Slovenca lahko igrata za našo reprezentanco). Nekdanji član Slovana je bil z 19 točkami, katerim je dodal še po šest skokov in podaj, za Omerjem Onanom (23) drugi strelec svoje ekipe.

Rašo kot vino
Rašo Nesterović kljub zavidljivim 34-letom igra kot mladenič. Zadnjo vrhunsko predstavo je prikazal proti Valencii, ko je bil prvi mož Olympiacosa ob zmagi s 85:79. Nekdanji kapetan slovenske reprezentance je blestel s 16 točkami (met za dve 7/8), katerim je dodal še šest skokov in tri blokade. Na koncu je srečanje končal s statističnim indeksom 22, s čimer je bil boljši tudi od Spanoulisa, ki je sicer dosegel dve točki več. V zadnjo četrtino so Grki krenili z dvema točkama zaostanka, ki so jih do konca obračuna uspeli nadoknaditi in na koncu tudi slaviti.

Real še brez poraza
Madridski Real je na gostovanju pri Efes Pilsnu prišel do četrte zmage in ostaja še naprej neporažen. Kraljevi klub je že ob polčasu vodil za11 točk, v drugem polčasu pa še povečal prednost in tekmo mirno pripeljal do konca. Pri domačih je šest točk prispeval slovenski reprezentant Boštjan Nachbar. Pri zmagovalcih je priložnost za igro dobil tudi Mirza Begić, ki se je v statistiko vpisal s petimi točkami. V drugi tekmi skupine G je Siena na domačem igrišču beograjskemu Partizanu zadala še četrti poraz.

Caja se je dobro upirala
V skupini E je Panathinaikos doma premagal Cajo Laboral (76:74) in se Špancem oddolžil za poraz v prejšnjem kolu. Pri Grkih je blestel Fostis z 22 točkami, medtem ko je bil pri gostih najboljši Logan, ki je dosegel eno točko manj. Drugi španski klub, Unicaja, v skupini E ostaja pri eni zmagi. Lietuvos Rytas je namreč Unicajo pred domačimi gledalci ugnal s 70:65 in še naprej ostaja v igri za napredovanje.

Lottomatica grozila Barceloni
V "Olimpijini" skupini G je Barcelona do četrte zaporedne zmage (ob Realu še edina preostale neporažen ekipa v Top 16) na gostovanju v Rimu pri Lottomatici prišla šele po zaslugi odlične zadnje četrtine, ki jo je dobila s kar 28:14. Pred zadnjmi desetimi minutami so košarkarji iz večnega mesta presenetljivo vodili 51:46, nato pa povsem odpovedali, kar so Katalonci s pridom izkoristili in srečanje dobili s 74:65. Svoj delež k zmagi sta dodala tudi oba Slovenca v vrstah giganta iz Barcelone. Jaka Lakovič je bil tokrat za spremembo s 7 točkami uspešnejši od Erazma Lorbka, ki je dosegel šest točk. Union Olimpija je še drugič klonila v Stožicah. Po Barceloni je bil za zmaje premočan tudi Maccabi, ki je slavil s 83:62.