15 ogledov

Razigrani Udrih razigraval soigralce

Udrih Jones Cole Milwaukee Bucks Miami Heat NBA EPA
Milwaukee Bucks so s 120:98 ugnali Golden State Warriors, Beno Udrih je k zmagi prispeval pet točk in kar devet podaj. Portland ugnal Chicago.

Ekipa severnoameriške košarkarske lige NBA Milwaukee Bucks je v noči na soboto visoko s 120:98 premagala Golden State Warriors, uspešen pa je bil tudi Slovenec Beno Udrih. V dresu zmagovalne ekipe je v 20 minutah igre dosegel pet točk, k temu pa dodal še devet podaj.

V Oaklandu je Monta Ellis ob vrnitvi po sedmih letih iz ekipe Golden State v dresu Bucksov zbral 18 točk. Rekord kariere je zabeležil Luc Mbah a Moute, ki je zbral 22 točk in dosegel še za to sezono rekordnih 17 ujetih žog. Milwaukee je s to zmago niz zdaj podaljšal že na pet. V dresu moštva Golden State je novinec Klay Thompson zbral 19 točk.

Vodilna ekipa lige Chicago Bulls je morala pred domačimi gledalci priznati poraz, s 100:89 so bili boljši pri ekipi Portland Trail Blazers. LaMarcus Aldridge je dosegel 21 točk, Wesley Matthews pa jih je dodal še 18. Pri bikih je manjkal vodilni strelec ekipe Derrick Rose, moštvo pa v zadnji četrtini po treh dokaj izenačenih ni zdržalo naleta igralcev Portlanda. Za bike je bil z 22 točkami najboljši Carlos Boozer, ki je k temu dodal še 14 ujetih žog, Luol Deng je prispeval 19 točk.

Miami Heat so gostovali pri Philadelphii in zmagali s 84:78. LeBron James je za zmagovalce prispeval 29 točk, Dwyane Wade pa je 12 točkam dodal še deset skokov. Miami je v tretji četrtini vodil že za 29 točk, nato pa sta Philadelphio v igro vsaj delno vrnila Lou Williams in Evan Turner ter jo Miamiju približala na vsega -4. James je v zadnji poldrugi minuti brezhibno izvajal proste mete in Miamiju pomagal končati negativni niz štirih zaporednih porazov v gosteh. Za moštvo 76ers sta bila s 13 oziroma 12 točkami najboljša prav Turner in Williams.

Liga NBA:

Golden State Warriors : Milwaukee Bucks 98:120
Lee 22, Thompson 19; Dunleavy 24, Mbah a Moute 22 in 17 skokov, Udrih 5, 9 podaj v 20 minutah

Philadelphia 76ers : Miami Heat 78:84