11 ogledov

Real in CSKA še zmago od polfinala

Navarro Ukić Barcelona Regal Panathinaikos Evroliga četrtfinale druga tekma
1/18
Real Madrid, CSKA in Olympiacos so samo še zmago oddaljeni od napredovanja v polfinale košarkarske Evrolige. Španci so v drugo premagali Maccabi (75:63), Rusi Cajo Laboral (90:68), Grki pa Anadolu Efes (71:53). V četrtek je Panathinaikos z zmago v gosteh izid z Barcelono izenačil na 1:1 v zmagah.

V košarkarski Evroligi so bile danes na sporedu tri tekme četrtfinala. CSKA Moskva proti Caji Laboral, Olympiacos Pirej proti Andadolu Efesu in Real Madrid proti Maccabiju so dosegli zmage ter tako v boju za uvrstitev na zaključni turnir povedli z 2:0 v zmagah.

Moskovčani so Cajo Laboral premagali z 90:68, Olympiacos Pirej je Turke ugnal z 71:53; Aleksander Vujačić je za slednje v 19 minutah dosegel dve točki. Madridčani so Maccabi premagali s 75:63, Mirza Begić je igral 15 minut, dosegel pa dve točki in devet skokov za Real.

Že v četrtek so košarkarji Panathinaikosa s 66:65 dobili drugo tekmo četrtfinala proti Barceloni. Ob porazu Kataloncev je Erazem Lorbek v 20 minutah dosegel sedem točk in dve podaji. Izid v zmagah je zdaj izenačen na 1:1.

Barça in Pao imata rada dramo: v drugo slavili Grki

Tudi druga četrtfinalna tekma med Barcelono Regal in Panathinaikosom je zmagovalca dobila šele po infarktnem zaključku. Potem, ko so Katalonci prvo tekmo proti grškemu velikanu dobili po podaljšku, so tokrat Palau Blaugrano srečnejši zapuščali gostje.

Pao je prvo četrtino dobil s petimi točkami razlike (11:16), a je Barcelona odgovorila z nekaj tradicionalno neverjetnimi koši Juana Carlosa Navarra. Toda prav Navarro je bil na koncu nekakšen tragični junak tekme.

Legendarni Katalonec je dobro minuto pred koncem Barcelono odlepil na štiri točke razlike (64:60), a je Michael Bramos s trojko spet približal Grke. Kljub zapravljenim napadom se je Barçi 19 sekund pred koncem uspelo ubraniti, Navarro je dobil skok in po osebni napaki dobil dva prosta meta, toda izkoristil le enega (65:63).

Serija se seli v Atene

Panathinaikos je priložnost zgrabil z obema rokama, natančneje rokama Dimitrisa Diamantidisa, ki je prek Nathana Jawaija osem sekund pred koncem zadel trojko. V izdihljajih tekme je s svojim značilnim metom poskušal Navarro, a ni zadel, Barcelona pa je dobila še en avt, po katerem pa je bil podobno neuspešen tudi Šarunas Jasikevičius.

Slovenski reprezentant Erazem Lorbek je po prvi tekmi s Paom, na kateri je ostal celo brez ene same točke, jih je tokrat v 19 minutah dosegel sedem ob dveh podajah, skoku in blokadi. V tem četrtfinalnem paru zdaj sledita dve tekmi v atenski dvorani OAKA.