17 ogledov

Real klonil, Zvezda blizu napredovanja

Mike James Panathinaikos Real Madrid EPA
V elitnem evropskem košarkarskem tekmovanju so v četrtek odigrali polovico 26. kola.

Osrednji dvoboj večera se je igral v Atenah, kjer je Panathinaikos z zmago proti madridskemu Realu (88:82) storil velik korak proti četrtfinalu.

Izenačeno srečanje je bilo odločeno v zadnji četrtini, ko so Grki v končnici odbili nekaj naletov Špancev, pri katerih je Luka Dončić v 22 minutah v statistiko vpisal 10 točk, dva skoka in eno asistenco.

Gonilna sila domačih je bil Chris Singleton z 21 točkami in devetimi skoki, pri gostih se je najbolj izkazal Anthony Randolph s 13 točkami in devetimi skoki.

Nikoliću osem minut

Moštvo Bamberga je gostilo Fenerbahçe in vpisalo pričakovan poraz (78:83). Aleksej Nikolić je za domače igral osem minut in v tem času le enkrat vrgel na koš, ostal je brez točke, vpisal je eno asistenco.

Pri domačih sta Fabien Causeur in Nikos Zisis zbrala po 15 točk, pri Fenerju, ki je do odločilne prednosti prišel v tretji četrtini, pa je blestel Bobby Dixon s 26 točkami in šestimi skoki.

Pomembna zmaga Zvezde

Crvena zvezda je z eno nogo že v izločilnih bojih, potem ko je v gosteh premagala odpisani EA7 Milano (71:78), za katerega poškodovani Zoran Dragić v letošnji sezoni ne bo več igral.

Zvezda je odlično začela in prednost držala vse do zadnje četrtine, ko so jo Italijani ujeli. Toda Srbi so se pobrali in še pred končnico odločili zmagovalca.

Pri Milanu je Ricky Hickman dosegel 14 točk, pri Beograjčanih je bil najboljši Ognjen Kuzmić, v statistiko je vpisal 15 točk in sedem skokov.