Šport > Košarka
71 ogledov

Recesija je odnesla Roglo

Prihodnost zreške članske ekipe je zavita v meglo. Verjetno pa bo prihodnjo sezo Žurnal24 main
Košarkarski klub Rogla je prvi športni kolektiv pri nas, ki je zaradi gospodarske krize izstopil iz tekmovanja. Igralci v tej sezoni niso dobili niti ene plače. Od zdaj le še z mladimi.
"Naš dolgoletni generalni sponzor Unior iz Zreč deluje v avtomobilski industriji, ki jo je recesija najbolj prizadela. Bilo je samo vprašanje časa, kdaj se bodo te razmere poznale tudi v športu. Rogla je klub, ki je posledice recesije občutil prvi. Mi smo že pred časom predvidevali, da lahko v slovenskem gospodarstvu pride do takih razmer, ampak takrat so bile ambicije nekaterih bistveno večje od realnih možnosti. Izstopamo iz 1. B lige," je o črnem koncu dejal predsednik kluba Vladimir Kukavica in dodal, da je dolg iz prejšnje sezone znašal 35 tisoč evrov: "Tu so še obveznosti iz tekoče sezone, ki so kar precejšnje za današnje razmere."
 

Naprej z mladimi

Mlajše kategorije Rogle bodo še naprej aktivne. "Naredili bomo vse, da teh 70, 80 otrok še naprej igra košarko. To delajo zelo dobro, dve ekipi imamo v prvi slovenski ligi," je dejal Kukavica.

Brez plač in copatov
Igralci v tej sezoni niso dobili niti ene plače, v klubu pa jim niso priskrbeli niti športnih copatov. "Položaj je bil kritičen, da bolj ni mogel biti. Na tekmo v Šenčur smo se tako pred kratkim morali odpraviti kar z lastnimi avtomobili," je stanje v moštvu opisal zdaj že bivši trener Slobodan Benić, ki bo delo nadaljeval v Slovenskih Konjicah. Najbolj mu je žal mladih: "Seveda mi ni vseeno. Mi smo lani izpadli iz prve lige. Imeli smo velike finančne težave, tudi poškodbe nas niso pustile na miru. V tej sezoni smo se odločili, da postanemo stabilen 1. B ligaš, da poskusimo čim več priložnosti za igro ponuditi mladim igralcem. Škoda je teh mladih fantov. Imamo na primer 17-letnega Tomaža Jereba, ki bi v tej sezoni zagotovo eksplodiral. Verjetno bi bil še boljši igralec kot Dejan Hohler, ki prihaja iz našega kluba." Vsi igralci nekdanjega prvoligaša bodo lahko kariere nadaljevali v drugih klubih, po besedah predsednika Kukavice pa so se razšli korektno: "Mislim, da smo ostali v dobrih odnosih. Za to potezo smo se odločili še pravi čas. Igralci bodo lahko prestopili drugam."
Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.