570 ogledov

Rekorden Dragičev večer

dragic_epa_phoenix_03 Žurnal24 main
Goran Dragič je ligi NBA odigral svojo najboljšo tekmo za Phoenix. V visoki zmagi Sonc nad Los Angeles Clippersi s 140:100 je v 23 minutah zbral 12 točk in štiri skoke.

* po podaljšku

Košarkarji Phoenixa so zmagovalca določili že do konca prvega polčasa, ki so ga dobili kar z 81:49. S tem so le za točko zaostali za dosežkom New Yorka, ki je novembra z 82 točkami v polčasu postavil rekord sezone. K zmagi sta točkovno največ prispevala Leandro Barbosa (24) in Amare Stoudemire (23). Eric Gordon je pri gostih, ki so že v prvi četrtini ostali brez Zacha Randolpha (ta je bil zaradi udarca Louisa Amundsona izključen), zbral 24 točk. Uspešen je bil tudi Rašo Nesterović, ki je z Indiano doma slavil proti Philadelphii (100:91). Slovenski center je v 21 minutah dosegel osem točk, dva skoka, dve blokadi in podajo. Prvi mož tekme, ki so jo domačini v svoj prid odločili v prvih treh četrtinah, je bil Danny Granger z 20 točkami in desetimi skoki. Tretji slovenski predstavnik večera v NBA je bil Saša Vujačić. Njegovi Los Angeles Lakers so pred domačimi gledalci s 96:83 ugnali Atlanto, Vujačić pa je v 17 minutah v statistiko vpisal šest točk, skok, podajo in tri ukradene žoge.

Za enega strelskih dosežkov večera je poskrbel "superman" iz Orlanda Dwight Howard, saj je ekipi Charlotte Bobcats nasul zanj rekordnih 45 točk. Za nameček je pod obročema ujel še 19 žog, osemkrat pa je tekmecem blokiral mete. Z 18. zaporednim dvojnim dvojčkom je izenačil rekord kluba, ki si ga je do zdaj lastil Shaquille O'Neal. Orlando je tekmo proti Risom sicer po podaljšku dobil s 107:102. Izkazal se je še en udeleženec tekme All Star; Chris Paul je namreč svojemu New Orleansu v Oklahoma Cityju zmago (100:98) zagotovil le 2,7 sekunde pred koncem z uspešnim polaganjem. Tako domačinom ni pomagalo niti rekordnih 47 točk Kevina Duranta.