37 ogledov

Rekordni niz še kar traja in traja

stephen curry golden state warriros EPA
Košarkarji Golden State Warriors v letošnji sezoni severnoameriške lige NBA še niso pokleknili. Na 23 odigranih tekmah so vpisali natanko toliko zmag za rekordni niz 23-0.

Golden State Warriors so s 131:123 premagali Indiana Pacers. Stephen Curry je bil v senci Klaya Thompsona, ki je zablestel z dosežkom sezone, 10 trojkami in 39 točkami. Tudi Curryjev prispevek ni bil zanemarljiv, saj se je ustavil pri dvojnem dvojčku, 29 točkah in 10 asistencah za novo zmagoslavje kalifornijskih bojevnikov iz zlate države.

"Zelo lep občutek. Čutil sem, da sem pripravljen za takšno tekmo in se je zgodilo. Najbolj pomembno je, da smo zmagali in seveda gledamo le na naslednjo tekmo ter nadaljevanje niza," je bil vesel Thompson, z metom iz igre 13-21 ter metom za tri 10-16. Košarkar bi lahko še izboljšal svoj najboljši strelski izkupiček v tej sezoni, a je moral predčasno s parketa v zadnji četrtini zaradi zvina gležnja. Rentgen ni pokazal zloma, kar pomeni, da bo pripravljen za petkovo gostovanje v Bostonu.

Upoštevajoč zaključek minule sezone so aktualni prvaki lige NBA niz zmag povišali na skupno 27, kar pomeni, da so se izenačili z Miami Heat, ki so toliko zmag zaporedoma vpisali v sezoni 2012/13. Na vrhu večne lestvice za zdaj še ostajajo Los Angeles Lakers, ki so v sezoni 1971/72 s 33 zaporednimi zmagami postavili rekordni mejnik v ligi NBA, ki pa je resno ogrožen.

V dvorani Bankers Life Fieldhouse v Indianapolisu so sicer bolje začeli domači, saj so takoj na začetku v prvi četrtini vodili že s petimi točkami razlike, vendar pa so bojevniki kmalu zagospodarili pod obročema z nizom 22-0 ter četrtino dobili s 44:28, tudi po zaslugi Thompsonovih 17 točk. Thompson je do konca prvega polčasa vpisal že 29 točk in zadel osem trojk za vodstvo 79:60.

Indiana se je čisto na koncu približala na 123:129, a Curry s štirimi uspešno izvedenimi prostimi meti ni dovolil presenečenja. Pri domačem moštvu je Paul George prispeval 33 točk, C.J. Miles pa jih je dodal 24, ekipa Pacers (12-8) je sicer vpisala še tretji poraz po vrsti.

Harden nerazpoložen, preobrat Clevelanda

Na sporedu je bilo šest tekem. Košarkarji Brooklyn Nets so s 110:105 zaustavili Houston Rockets, potem ko prvi strelec Houstona James Harden ni imel najboljšega večera, saj je vpisal le 10 točk, kar je kar 19 točk manj od povprečja v tej sezoni.

Košarkarji Cleveland Cavaliers so pred polčasom zaostajali že za 18 točk, a so nato uprizorili preobrat ter dosegli zmago s 105:100 nad Portland Trail Blazers. Najboljši konjenik je bil LeBron James z 10 skoki in 33 točkami, 14 od teh je dal v zadnji četrtini. Moštvo Oklahoma City Thunder je s 125:88 povsem zasenčilo Memphis Grizzlies tudi s pomočjo 32 točk in 10 skokov Kevina Duranta ter 16 podaj Russella Westbrooka. Košarkarji Orlando Magic so bili boljši od Denver Nuggets s 85:74, Sacramento Kings pa s 114:106 od Utah Jazz.