6 ogledov

Rekordni Udrih za visoko zmago

Udrih Jones Cole Milwaukee Bucks Miami Heat NBA EPA
Milwaukee Bucks so v noči na nedeljo na krilih slovenskega reprezentanta Bena Udriha (21 točk - rekord sezone) s kar 116:94 odpravili Portland Trail Blazers.

Na sinočnih tekmah lige NBA je od slovenskih igralcev nastopil le Beno Udrih v dresu Milwaukeeja. V 27 minutah na parketu je dosegel 21 točk ter zbral 6 skokov in bil s tem najboljši strelec tekme. Njegovo moštvo je gladko premagalo Portland s 116:94.

Za Šempetrana, ki ima v tej sezoni povprečje 6,2 točk na tekmo, je to najboljši statistični dosežek v sezoni. Do te tekme je največ točk dosegel sredi marca, ko je New Yorku in Portlandu natresel po 15 točk. Sicer pa je osebni rekord Udriha v ligi NBA 34 točk iz leta 2010 proti Golden Statu.

Milwaukee je tako prvič po začetku sezone prišel na 50-odstotni izkupiček. Dosegel je četrto zaporedno zmago in se prebil na deveto mesto na vzhodu. V zadnjih desetih tekmah rednega dela se bo za osmo mesto boril z New Yorkom in Philadelphio. Z obema bo igral doma; proti New Yorku že čez dva kroga, s Sixers pa v predzadnji tekmi 25. aprila.

Memphis je dosegel drugo odmevno zmago v nizu. Potem ko je v petek v gosteh presenetil lanske finaliste Miami Heat, je tokrat v domači dvorani premagal še aktualne prvake Dallas Mavericks (94:89). Domači so si hitro nabrali visoko prednost, ki je gostje, za katere je Dirk Nowitzki dosegel 17 točk in zbral 8 skokov, niso ujeli. Največ točk za Grizzlies sta dosegla Rudy Gay (25) in Zach Randolph (15).

Najboljša ekipa lige ostaja Boston, ki je prepričljivo zmagal v Indianapolisu proti eni najbolj napadalno usmerjeni ekip. Na zadnjih petih tekmah je Indiana vsakič dosegla več kot 100 točk, tokrat pa jo je Boston omejil na 72 točk. Paul Pierce je dosegel 24 točk, Ray Allen pa 19.

Odsotnost Kobeja Bryanta je Phoenixu omogočila lahkotno zmago, Pau Gasolu pa najboljši strelski večer v sezoni. Španec je dosegel 30 točk, Phoenix pa je zmagal z najvišjim rezultatom v sezoni 125:105. Bryant je manjkal zaradi poškodbe golenice, s čimer je zaključil niz 138 zaporednim tekem v ligi NBA. Tekme ni izpustil že dve leti.

Medtem ko je Orlando dal na stran nesoglasja med trenerjem Stanom Van Gundyjem in prvim zvezdnikom Dwightom Howardom ter prekinil niz petih porazov, je Philadelphia zaplula v nevarne vode in grozi ji, da bo ostala brez mesta v končnici, potem ko je bila večji del sezone na vrhu atlantske skupine. Za Orlando je Howard dosegel 20 točk in zbral 22 skokov, pri Philadelphii pa je bil najučinkovitejši Thaddeus Young z 20 točkami.