6 ogledov

Rizvić spet v zmajevem gnezdu

Američani se v prvi evroligaški tekmi niso izkazali. Bo s Hasanom Rizvičem bolje Žurnal24 main
Košarkarje Uniona Olimpije je dan po visokem porazu v Sieni okrepil bošnjaški center Hasan Rizvić, ki je podpisal pogodbo s klubom do konca sezone.

Triindvajsetletni in 212 cm visoki Hasan Rizvić, ki ima tudi slovenski potni list, je sredi prejšnje sezone zapustil Tivoli in okrepil sarajevsko Bosno. Pred pričetkom nove sezone je okrepil poljski Slask, ki pa ga je ta mesec zapustil. Tako se je sama po sebi ponujala možnost povratka v Tivoli, kar se je v četrtek tudi uresničilo.

"Res je, lahko potrdim informacijo, da je Hasan Rizvić novi član Uniona Olimpije. Pogodbo je podpisal do konca sezone,“
je dejal direktor kluba Janez Rajgelj, trener Memi Bečirović pa je o Rizvićevem prihodu dejal: "Hasana nedvomno potrebujemo. V zadnjih dneh je treniral z nami. Gre za našega igralca, ki nam lahko pomaga.“ Klub z njegovim prihodom po vsej verjetnosti še ne bo prenehal z iskanjem centra, saj "Haso“ ne more biti glavno orožje pod obročem v močni Evroligi. Če bo pravočasno registriran, bo novi-stari center zaigral že v nedeljo, ko bo Olimpija v sedmem kolu lige NLB gostovala pri Budućnosti.

Memi Bečirović je bil po tekmi s Sieno jezen na svoje Američane. © SPS

Anderson in Booker nimata kakovosti za Evroligo
Union Olimpija je v prvi evroligaški tekmi visoko izgubila (80:52) na gostovanju v Sieni. Trener Bečirović je po prespani noči za Žurnal24 dejal: "Tekmo smo izgubili v drugi četrtini, ko nam je padla koncentracija. Nismo se več držali dogovorov, padli smo v njihov ritem. Siena je bila boljša, bolje je uigrana. Kljub temu pa smo tudi mi imeli svetle trenutke. Tu mislim na prvo in tretjo četrtino.“

V prvi tekmi sta najbolj razočarala Američana Maurice Bailey in Ronnell Taylor . Bailey je kot organizator igre v 18 minutah dosegel eno točko (met za dve – 0:2, za tri – 0:3), imel tri skoke, dve podaji, izgubil pa je kar sedem žog. Taylor je odigral malenkost bolje in v 25 minutah dosegel 5 točk (met za dve – 0:6, za tri 1:1) in ujel štiri žoge. "Nismo niti vedeli, koliko so naši tujci vredni na taki ravni. Težko je soditi po eni tekmi in jih pribijati na križ. V prvi tekmi v tem tekmovanju so zagotovo čutili pritisk, svoje pa je naredila tudi trema. Potrebujejo čas,“ je dejal Bečirović, ki pa s kritikami ni varčeval na račun drugih dveh Američanov, ki v klubu igrata "na žetone“ (pogodbi podaljšujeta mesečno), branilca Luka Andersona in centra Chrisa Bookerja : "Nedvomno je, da iščemo košarkarja na branilskem položaju. Anderson ne more igrati na taki ravni. Pri Bookerju želja ni problem, težava je v tem, da nima kakovosti za igranje v Evroligi. V napadu bi še nekaj dal od sebe, v obrambi pa je prepočasen.“

Marko Milič je bil edina svetla točka Olimpije na srečanju v Sieni. © Špela Mohorič

V zadnjem času so se pojavile govorice, da bi zmaje lahko okrepil še en povratnik, Boris Gorenc . "Gorenc je še poškodovan. Ne vem, kdaj se bo vrnil na parket,“ je na to temo dejal Bečirović, direktor Rajgelj pa je jedrnato pristavil: "V tem trenutku se ne pogovarjamo z nikomer, tako da ta informacija ne drži.“