16 ogledov

Rizvićev Unics v Evroligo

Hasan Rizvić je ob stoodstotnem metu dosegel šest točk. (Foto: Saša Despot) Žurnal24 main
Ruski Unics iz Kazana je novi prvak Eurocupa. V finalu zaključnega turnirja v Trevisu so varovanci Jevgenija Pašutina premagali košarkarje Cajasola iz Seville (92:77).

Naturalizirani slovenski košarkar Hasan Rizvić je ob stoodstotnem metu za zmagovalce iz igre dosegel šest točk. Parket je moral zaradi petih osebnih napak zapustiti po vsega devetih minutah igre. Unics si je z naslovom prvaka Eurocupa priboril neposredno vozovnico za evroligaško tekmovanje v sezoni 2011/12.

Po začetnem vodstvu košarkarjev Cajasola z 2:0 so na sceno stopili ruski košarkarji, ki so s serijo 16:2 prišli do visokega vodstva (16:4), ki so ga do konca prve četrtine še nekoliko povišali (32:16). Druga četrtina se je nadaljevala tako, kot se je končala prva. Z maršem ruskih košarkarjev, ki so v 16. minuti tekme vodili že s 25 točkami prednosti (25:20). Varovancem trenerja Joana Plaze se je do konca prvega polčasa vendarle uspelo približati na 15 točk zaostanka.

V tretji četrtini so košarkarji iz Seville nadaljevali z lovom na Ruse in z delnim izidom 12:4 prišli na zaostanek sedmih točk (55:48), a kaj več jim ni uspelo. Košarkarji Unicsa so odgovorili na izziv Špancev in znova ušli na varno prednost, ki so jo vse do konca tekme uspešno nadzirali (92:77).

Cedevita osvojila tretje mesto
Varovanci Aca Petrovića so v bitki za tretje mesto ugnali varovance Jasmina Repeše, košarkarje Benettona (59:57). Pri Hrvatih se je s 16 točkami najbolj izkazal Corsley Edwards, medtem ko sta za Italijane po 10 točk prispevala Greg Brunner in Donatas Motiejunas. Nekdanji zmaj Marino Baždarić je k zmagi Cedevite prispeval 5 točk, nekdanji barvar Robert Troha pa šest.

Zaključni turnir, finale:
Unics Kazan : Cajasol Sevilla 92:77 (32:16, 19:20, 20:26, 21:15)
Lampe 26, Popovič in McCarty po 18, Rizvić 6 v 9 minutah; Urtasun 15 in Bullock po 15