10 ogledov

Še drugi poraz Olimpije

Boj za najboljša izhodišča pred polfinalom lige Telemach postaja vse zanimivejši. Po porazu Olimpije proti Heliosu so na vrhu kar tri ekipe z enakim izkupičkom (8:2). Zanimiv je tudi boj za četrto mesto.

Košarkarji Heliosa so zasluženi zmagovalci derbija desetega kroga lige Telemach za prvaka. Po boljši igri skozi vseh štirideset minut so v Tivoliju premagali branilce lovorike, Union Olimpijo, in tako precej zapletli položaj na vrhu razpredelnice. Ljubljančani zaradi boljše koš razlike še naprej zasedajo prvo mesto, a imata zdaj tako Helios kot Krka enak izkupiček (8-2), tako da se v preostalih štirih krogih obeta ogorčen boj za prvi dve mesti, ki vodita v ligo NLB ter zagotavljata najboljši izhodišči pred zaključnimi boji.

Potem ko je Union Olimpija uspešno odprla tekmo in vodila v uvodnih minutah, je Helios sredi prve četrtine prevzel pobudo in začel narekovati ritem igre. Čeprav je bila Union Olimpija vseskozi tik za petami Heliosu, je ta rutinirano držal prednost nekaj košev. Ljubljančani so povedli šele na začetku zadnje četrtine (70:65), toda njihovo vodstvo je bilo kratkotrajno, saj je Helios z delnim izidom 12:3 v 38. minuti povedel s 77:73. Minimalno razliko je Helios zadržal tudi v končnici, saj se Alvinu Snowu in Richardu Shieldsu v odločilnih trenutkih niso zatresle roke.

8. Slovan 10

Pri Unionu Olimpiji sta več kot polovico točk dosegla Jaka Klobučar (21) in Vlatko Ilievski (20), medtem ko je pri Heliosu pet igralcev tekmo končalo z dvomestnim številom točk − Dejan Delić (18), Miloš Paravinja (15), Richard Shields (13), Alvin Snow (13) in Aleksej Laškevič (10).

Po štirih zaporednih porazih so košarkarji Zlatoroga znova razveselili svoje zveste gledalce, igralci Parkljev pa po dveh zaporednih zmagah v gosteh očitno niso verjeli svojemu trenerju Džordžetu Džokiću, ki jih je svaril pred nevarnostmi Zlatoroga, in so doživeli neugoden udarec v boju za uvrstitev v polfinale lige.

Košarkarji PRO-TEK Zasavja so prekinili niz treh porazov in se štiri kroge pred koncem lige za prvaka vključili v igro za polfinale, medtem ko Geoplin Slovan po desetem zaporednem porazu ostaja prikovan na zadnje mesto.

Union Olimpija : Helios 79:83 (19:20, 36:41, 61:63)