17 ogledov

"Showtime" zmajev: odpihnili Zadar!

Aloysius Anagonye
1/40
Union Olimpija je proti Zadru dosegla prvo zmago v novem letu (78:53) in skupaj s Krko, ki je že prej premagala Cedevito (80:74), napovedala izjemen torkov obračun - slovenski derbi na vrhu lige NLB!
Ne spreglejte galerije iz Zagreba in Ljubljane!

Novomeška Krka še ne namerava prepustiti vodilnega mesta lige NLB, potem ko so varovanci Aleksandra Džikića v Zagrebu premagali bližnje zasledovalce Cedevito. Dolenjci so vodili skozi celotno srečanje, ob polčasu denimo za trinajst točk (44:31), na koncu pa zapravili velik del prednosti in dovolili domačim, da se približajo. Kljub vsemu je bil nalet Hrvatov prepozen, saj ga je najprej s trojko, nato pa še s prostima metoma umiril Simon Petrov. Najboljši strelec pri gostih je bil Chris Booker s 17 točkami, sledila pa sta mu Smiljan Pavić (14) in Jure Balažič (13). Zmaga Dolenjcev je lepa popotnica pred velikim slovenskim derbijem, saj se bodo v naslednjem kolu (v torek) doma pomerili z Unionom Olimpijo.

Bili smo pod vplivom evforije žreba. Upam, da smo na to uspeli pozabiti. Imamo še tri pomembne tekme v ligi NLB, že naslednjo s Krko.
Jure Zdovc

Zmaji so se doma dobesedno sprehajali mimo brezidejnega Zadra, tekma pa se je končala po manj kot uri in pol! Ekshibicijska košarka domačega moštva, ki je tudi brez Kevinna Pinkneyja pozabila na neugoden poraz pri Igokei, je prvič (in upajmo ne zadnjič) v letu 2011 navdušila stožiško dvorano. Zanesljivo vodstvo ob polčasu (48:31) je trenerju Juretu Zdovcu ponudilo izjemno priložnost, da porazdeli nekaj minutaže med svoje košarkarje. Tako so veliko minut dobili Sasu Salin, Aloysius Anagonye, Marque Perry in Dino Murić, lačna pa nista ostala niti Jan Špan in Klemen Lorbek. Po dolgem "jadranskem molku" so se v dvorani pojavila celo navijaška skupina Green Dragons!

"Absolutno sem zadovoljen. Po dolgem času smo celo tekmo igrali dobro obrambo in iz nje izpeljevali dobre napade," je bil po tekmi za Šport TV prešerno razpoložen Zdovc. "Upam, da bomo s to igro nadaljevali, saj smo doživeli manjši padec. Pokazali, da smo na pravi poti. Bili smo pod vplivom evforije žreba, upam, da smo na to uspeli pozabiti. Imamo še tri pomembne tekme v ligi NLB, že naslednjo s Krko, ki bi ji ob tej priložnosti čestital. To bo velik derbi," je še dodal strateg zmajev.

Z nekaj atraktivnimi zabijanji je ljubljansko občinstvo razveseljeval Kenny Gregory, prvi strelec tekme pa je bil kljub vsemu Damir Markota. Hrvat je po dolgem času spet odigral zelo solidno in vsestransko tekmo, saj je poleg 16 točk (2/2 za dve točki, 4/6 za tri) zbral še osem skokov in štiri podaje. Izkazal se je tudi Vlado Ilievski (15 točk), medtem ko sta pri gostih le dva košarkarja dosegla mejo desetih točk.