22 ogledov

Siena Grkom vrnila udarec

Bo McCalebb EPA
CSKA je dobil tudi drugo tekmo četrtfinala Evrolige proti Bilbau (79:60) in je le še eno zmago oddaljen od zaključnega turnirja. Siena je tokrat ugnala Olympiacos (81:80) in izenačila izid v zmagah na 1:1. Do druge zmage je prišla tudi Barcelona, ki je v drugo Unics odpravila s 66:63. Maccabi je po pravi drami in podaljšku premagal Panathinaikos s 94:92 in izid v seriji izenačil na 1:1.

Na petkovih drugih četrtfinalnih tekmah košarkarske Evrolige je moskovski CSKA brez težav premagal Bilbao z 79:60 in povedel z 2:0 v zmagah. Bolj razburljivo je bilo na drugi tekmi, Montepaschi Siena je tesno z 81:80 premagala Olympiacos, potem ko je še sedem minut pred koncem vodila za 12 točk. Izid v zmagah je zdaj izenačen na 1:1.

Lorbek umiril razposajenega Nachbarja

Na četrtkovih drugih tekmah četrtfinala košarkarske Evrolige je bil za slovenske ljubitelje košarke v ospredju dvoboj med Barcelono in Unicsom iz Kazana. S 66:63 so zmagali katalonski košarkarji, Erazem Lorbek je dosegel 14 točk. Pri poražencih, ki zdaj zaostajajo z 0:2 v zmagah, pa se je izkazal Boštjan Nachbar s 16 točkami.

Lorbek je 14 točkam v 27 minutah na igrišču dodal še tri skoke in eno podajo ter bil za Juanom Carlosom Navarrom (18) drugi strelec ekipe. Nachbar se na prvi tekmi v torek ni vpisal med strelce, tokrat pa je na parketu preživel 30 minut, zadel tudi dve trojki in zbral pet skokov, njegovih 16 točk pa je pri Rusih za pet presegel le Nathan Jawai.

Maccabi vrnil udarec in izenačil na 1:1

Razburljivo je bilo tudi na drugi četrtkovi tekmi. Panathinaikos, ki je na prvi zmagal z 20 točkami razlike, je tokrat moral Maccabiju priznati premoč po podaljšku z 92:94, izid v zmagah je tako izenačen na 1:1.

V četrtfinalu Evrolige igrajo na tri zmage, tretje tekme pa bodo na sporedu 27. in 28. marca.

Evroliga, četrtfinale, druge tekme:

Panathinaikos : Maccabi Electra 92:94 (83:83, 58:61, 43:41, 24:20) /1:1/
Kaimakoglou 20, Batiste 16, Jasikevičius 15; Langford 17, Blu 16, Smith in Ohayon 15

Barcelona Regal : Unics Kazan 66:63 (51:47, 33:30, 17:13) /2:0/
Navarro 18, Lorbek 14, 3 skoki v 28 minutah, Mickeal 12; Jawai 21, Nachbar 16, 5 skokov, 2 podaji v 31 minutah, Greer 7

CSKA Moskva : Gescrap Bilbao 79:60 (58:52, 41:36, 26:15) /2:0/