4 ogledov

Slab dan za slovenske košarkarje

goran dragić youtube miami heat Youtube
Moštvi severnoameriške košarkarske lige NBA Miami Heat in Memphis Grizzlies, kjer igrajo slovenski predstavniki, sta morali v noči na soboto priznati poraz.

Miami je s 86:99 izgubil proti Atlanta Hawks, Memphis pa je moral s 84:107 priznati premoč Golden State Warriors. Zaigrali so vsi trije slovenski košarkarji. Goran Dragić je za Miami v 27 minutah dosegel šest točk, tri podaje in dva skoka, njegov brat Zoran je igral le dve minuti in se ni vpisal v statistiko. Za Miami je bil s 17 točkami najboljši Luol Deng. Miami je zdaj na sedmem mestu vzhodne konference, zadnje osmo, ki še vodi v razigravanje, je v lasti Bostona.

A za razliko od Miamija so bili tokrat bolje razpoloženi pri Atlanti. Njihovi igralci so si s tokratno zmago priborili mesto prvega nosilca končnice vzhodne konference šele drugič v zgodovini kluba. DeMarre Carroll je dosegel 24 točk, Atlanta pa je na tekmi vseskozi vodila. Dennis Schroder je dosegel 12 točk in 11 podaj, Paul Millsap je zbral 21 točk, Al Horford pa 15.

Bojevniki do rekordne 59. zmage

Beno Udrih je za Memphis odigral 19 minut in ob tem dosegel štiri točke, dve podaji in skok. Po 16 točk sta za Memphis dosegla Mike Conley in Jeff Green. Golden State Warriors so na tokratni tekmi vknjižili že rekordno 59. zmago v sezoni. Stephen Curry je dosegel 38 točk in deset podaj ter bil s tem prvi strelec vojščakov. Klay Thompson je tekmo končal pri 28 točkah, Draymond Green jih je dodal 10. Golden State je zmagal osmič zapored.

Končnico so si priigrale tudi rakete iz Houstona, potem ko so s 120:110 premagale Minnesoto. V končnici bodo tokrat igrale tretjič zapored, do zmage pa jih je med drugim pripeljalo tudi rekordnih 20 metov za tri točke, od tega jih je James Harden prispeval šest, Jason Terry pa pet. Harden je bil tudi prvi strelec moštva, dosegel je 33 točk.

V ostalih tekmah so Orlando Magic izgubili proti Detroit Pistons s 97:111, Philadelphia 76ers proti Los Angeles Clippers z 98:119, Washington Wizards pa so po dveh podaljških le ugnali Charlotte Hornets s 110:107. New Jersey Nets so bili s 106:98 boljši od Cleveland Cavaliers, New York Knicks so z 92:96 izgubili proti Boston Celtics, Toronto Raptors so s 94:83 premagali Los Angeles Lakers.

New Orleans Pelicans so s 102:88 nadigrali Sacramento Kings, San Antonio Spurs so Dallas Mavericks ugnali s 94:76, Denver Nuggets pa Utah Jazz s 107:91. Nekdanje moštvo bratov Dragić Phoenix Suns je moralo doma priznati premoč Portland Trail Blazers z 81:87.

Poteza tekme

''Šest minut pred koncem prve četrtine je po levi strani prodrl Dennis Schroder. Goran Dragić je vseskozi ostal z njim, ocenil met in z blokado preprečil dve točki,'' piše uradna spletna stran Miami Heat.

Liga NBA, izidi:

Atlanta Hawks : Miami Heat 99:86
Goran Dragić 27 minut, 6 točk, 3 podaje, 2 skoka za Miami; Zoran Dragić 2 minuti za Miami

Memphis Grizzlies : Golden State Warriors 84:107