10 ogledov

Slovan na mestnem derbiju razbil Parklje

Gasper Okorn Žurnal24 main
Zlatorog je 13. kolo lige Telemach odprl z zmago na štajerskem obračunu proti Rogaški Crystal (98:65). Igralci Heliosa so v derbiju kola s 70:62 ugnali Elektro Šoštanj in se zavihteli na vrh lestvice. Slovan v ljubljanskem derbiju razbil Parklje (51:96).

Geoplin Slovan je zabeležil najvišjo zmago v sezoni 2011/12 v ligi Telemach. Zadnjeuvrščene Parklje je premagal kar s 45 točkami razlike, s čimer je precej izboljšal prejšnji rekordni dosežek Heliosa iz petega kola proti Polzeli (+ 32). Moščani so tako vknjižili peti par točk ali drugega v zadnjih sedmih nastopih, slej ko prej pa se bodo s Parklji v tej sezoni srečali še dvakrat v ligi za obstanek.

Parklji niso imeli nobenih možnosti za zmago. Sredi tedna jih je namreč zapustil najboljši posameznik Esmir Rizvić, tako da je imel trener Jaka Zalaznik na voljo vsega deset igralcev. Ti so v prvih dvajsetih minutah še nekako držali priključek s Slovanovci, ko pa so slednji v nadaljevanju zaigrali agresivneje v obrambi, se je razlika na semaforju večala iz minute v minuto. Tretjo četrtino je Geoplin Slovan dobil s 30:12, drugi polčas pa skupno s 56:23.

Varovanci trenerja Gašperja Okorna bodo na parket znova stopili v torek, ko bodo na Kodeljevem gostili Zlatorog, Parklji pa bodo 28. januarja gostovali v Mariboru.

Helios dobil derbi in skočil na vrh

Košarkarji Heliosa so se z enajsto zmago in ob tekmi manj kot tekmeci znova zavihteli na vrh razpredelnice lige Telemach. V derbiju vodilnih ekip prvenstva so zasluženo premagali zasedbo Elektre, ki se je odlično držala tri četrtine srečanja, na koncu pa je morala podobno kot na prvi tekmi v svoji dvorani nasprotniku čestitati za dve točki.

Potem ko so Šoštanjčani ves prvi polčas narekovali oster ritem igre v obrambi in z izjemo 16. minute, ko je Helios edinkrat v prvih dvajsetih minutah prešel v vodstvo, tudi rezultat na semaforju, je bil drugi del v znamenju Domžalčanov. Ti so z delnim izidom 10:0 od zaostanka 32:39 prišli do prednosti 42:39, ki je niso več izpustili iz rok.

Resda so gostje še nekajkrat prišli blizu, toda peta osebna napaka njihovega organizatorja igre Žige Zagorca že v uvodu zadnje četrtine jih je presekala, hkrati pa sta se pri domačih razigranemu Draženu Bubniču (17 točk v prvih treh četrtinah) pridružila Earl Gay (21 točk, 12 v zadnji četrtini) in Klemen Prepelič (13 točk, 7 v 4/4). Helios je v 33. minuti povedel s 56:46 in prednost suvereno zadržal do konca.

Zlatorog razbil rogaške kristale

Čeprav igralci Zlatoroga zaradi napornega urnika čutijo utrujenost, v štajerskem obračunu niso imeli prav nikakršnih težav in so povsem nadigrali goste iz Rogaške Slatine. Ti so bili domačim enakovredni le v prvi četrtini, ko so dvakrat vodili, v drugi in tretji četrtini pa so gledalci videli igro mačke z mišjo. Laščani so v zadnji četrtini vodili že s 43 točkami razlike (85:44), nato pa rahlo popustili, tako da so tekmeci nekoliko znižali zaostanek.

Gostje so dosegli prvi koš na tekmi, nato vodili 6:5 in imeli pri zaostanku 14:17 še spodoben izid, nato pa so na igrišču povsem zagospodarili Laščani. Do prvega odmora so dosegli tri točke, na začetku druge četrtine jim je uspel delni izid 18:0 in že takrat je bilo jasno, da bosta točki ostali doma. V naslednjem kolu bo Zlatorog gostoval pri Geoplinu Slovanu, Rogaška Crystal pa bo gostila LTH Castings Mercator.