11 ogledov

Slovan porazil zmaje, Krka brez težav

Union Olimpija - Lottomatica Roma, Zdovc, daneu
1/19
V 4. kolu lige za prvaka v košarkarski Ligi Telemach je Union Olimpija v mestnem derbiju presenetljivo izgubila proti Slovanu, ki je na Kodeljevem zmagal s 70:69. Za vas smo pripravili fotogalerijo.
Ne glede na to, da je Union Olimpija nastopila brez Kennyja Gregoryja in Vlatka Ilievskega, to ne zmanjšuje našega uspeha, zato čestitam svojim fantom. Na koncu smo imeli sicer malo sreče, a ta spremlja hrabre in to smo tokrat bili, saj so igralci pokazali veliko srčnosti in borbenosti.
Gašper Okorn, trener Geoplina Slovana

Senzacija na Kodeljevem. Geoplin Slovan je v četrtem kolu lige za prvaka premagal Union Olimpijo. Za Kodeljevčane je to prva zmaga, za Šiškarje pa prvi poraz. Union Olimpija je na Kodeljevo pripotovala brez Davisa Bertransa, ki je odšel na izpopolnjevanje v ZDA, ter obolelih Vlatka Ilievskega in Kennyja Gregoryja. Njene težave so se napovedale že v prvem polčasu, saj so bili mladi in ambiciozni igralci Geoplina Slovana vseskozi v prednosti. Šele v 25. minuti po košu Gorana Jagodnika je Union Olimpija prvič povedla (44:43), tudi v nadaljevanju pa se ni uspela prebiti do višje prednosti.

Odločitev o zmagovalcu je tako v padla v sklepnih minutah. Sašo Ožbolt je pri vodstvu Olimpije zgrešil napad, na drugi strani pa je Dalibor Džapa popravil napako soigralca in 26 sekund pred koncem Geoplin Slovan popeljal do izenačenja. Aloysius Anagonye je za Union Olimpijo zadel le enega od dveh prostih metov, Uroš Zadnik pa je dve sekundi pred koncem s črte prostih metov zapečatil usodo gostov.

"Povsem zasluženo smo izgubili to tekmo. Pristop ni bil pravi, storili smo neverjetno veliko začetniških napak - tako mlajši kot starejši igralci niso bili zbrani in to se nam je maščevalo. Česa takega ne smemo ponoviti in upam, da je takšna šola prišla v pravem trenutku," je po porazu dejal Jure Zdovc.

Krka v drugem polčasu povozila Helios
Košarkarji Krke so po nepričakovanem porazu Uniona Olimpije edina neporažena ekipa v ligi Telemach. V četrtem krogu so suvereno premagali Helios, ki je bil v dvorani Leona Štuklja enakovreden tekmec le slabih petnajst minut.

Do tedaj so gostje iz Domžal sledili igri Krke, ki pa je v naslednjih minutah pospešila svoj ritem in si že do odmora priigrala lep zalogaj prednosti. Ker so gostje v nadaljevanju opustili možnosti na presenečenje, je bil drugi polčas povsem v znamenju Krke. Varovanci stratega Aleksandra Džikića so drugo četrtino dobili z izidom 19:8, tretjo z 29:13, srečanje pa z 90:58. Pri Novomeščanih je pet igralcev doseglo dvomestno število točk (Dragić 15, Pavič 11, Djordjević, Balažič, Krivec vsi po 10), pri gostih pa sta se najbolje odrezala Dražen Bubnić s 13 točkami in Grega Mali, ki jih je dosegel enajst.