10 ogledov

Slovenski derbi Preldžiću in Vidmarju

Barcelona - Fenerbahče
1/10
Evroligaški četrtek je potekal v znamenju Uniona Olimpije, na "slovenskem derbiju" med Barcelono in Fenerbahčejem pa so se zmage veselil Turki, za katere igrata tudi Preldžić in Vidmar.

Barcelona je tokrat doživela svoj prvi letošnji poraz v Evroligi. Na domačem parketu so Erazem Lorbek, Jaka Lakovič in preostala druščina klonili proti turškemu Fenerbahčeju, pri katerih je svoje minute dobro izkoristil slovenski košarkar Emir Predlžić (8 točk v 13 minutah), svoje pa je v slabih 25 minutah igre dodal še Gašper Vidmar (6 točk). Na drugi strani je pri Barceloni dobro odigral Jaka Laković (11 točk v 16 minutah), medtem ko Erazem Lorbek ni ponovil predstave s prejšnjega tedna proti Choletu.

Partizan je po prvi evroligaški domači zmagi proti Himkiju prejšnji teden, tokrat izjemno slabo začel tekmo (5:22) in izkušenim gostom iz Izraela ni bilo težko tekme varno pripeljati do konca. Pri Maccabiju sta blestela Pargo (17 točk) in Eliyahu (13). Jaka Klobučar je na parketu prebil le tri minute, v katerih ni dosegel niti točke.

Že odigrano v sredo
Olympiacos Raša Nesterovića je v tretjem kolu Evrolige z dobro ekipno košarko popolnoma razbil špansko Unicajo. Že po prvi četrtini je bilo jasno, kdo je gospodar v Grčiji – varovanci trenerja so prvo četrtino namreč dobili kar s 27:11, v drugi četrtini so prednost še povišali in po polčasu (47:25) je bilo jasno, kdo se bo na koncu veselil. Nesterović je k zmagi Olympiacosa prispeval 11 točk in 3 skoke v slabih 17 minutah igre.

V Olimpijini skupini D se je Efes Pilsen v domači dvorani razveselil zmage nad AJ Milanom, ki je v prvem kolu šokiral Ruse, v drugem pa doma klonil proti zmajem. Turki, pri katerih se je izkazal Boštjan Nachbar, ki je ob odličnem metu dosegel 11 točk, so dvoboj nadzirali od samega začetka do konca. CSKA Matjaža Smodiša je presenetljivo doživel še tretji poraz v treh kolih. Tokrat je bila boljša Valencia z 80:57. Smodiš je dosegel pet točk, CSKA, s katerim se bo Olimpija pomerila naslednji teden, pa je imel kar 18 izgubljenih žog.

Veliko tesneje kot pri uspehu Nachbarju, pa je šlo pri zmagi Žalgirisa (Begić in Ćapin) nad Prokomom. Litvanci so za zmago v Kaunasu potrebovali podaljšek, ki so ga dobili z izidom 13:7. Mirza Begić je za zmago Žalgirisa prispeval 13 točk, Aleksandar Ćapin pa tudi tokrat ni stopil na parket.

Evroliga, 3. kolo:

Skupina A:

Himki : Caja Laboral 64:60
Langford 19, Eze 14, 7 sk.; San Emeterio 18, Oleson 12, Barać 12 in 12 sk.

Žalgiris : Asseco Prokom 74:68*
Delininkaitis 22, Pocius 15, Begić 13 točk in 3 skoki v 21 minutah, Ćapin ni igral; Ewing 14, Varda 12
*po podaljšku

Partizan : Maccabi 54:67 (10:23, 12:8, 15:20, 17:16)
Lafayette 11, Gist 9 in Katić po 9, Klobučar brez točke v 3 minutah; Pargo 17, Eliyahu 13, Pnini 11

Skupina B:

Olympiacos : Unicaja 93:66
Bourousis in Papanikolaou po 17, Spanoulis 16, Nesterović 11 točk in trije skoki v 17 minutah; McIntyre in Freeland po 14

Brose Baskets : Spirou 79:69
Hines 16, Terry 15; Riddick 13, Gomis 12

Virtus Roma : Real Madrid 56:74 (15:13, 6:26, 12:21, 23:14)
Djedović 13, Traore 12; Tomić in Tucker po 12

Skupina C:

Montepaschi
: Cibona Zagreb 80:57
Kaukenas 14, McCalebb 14; Pašalić 17, Delaš 13

Cholet : Lietuvos Rytas 73:69 (16:18, 21:15, 16:16, 20:20)
Cuaseur 20, Avdalović 15, Falker 11; Gecevicius 19, Bajramović 16

Regal Barcelona : Fenerbache Ulker 61:69 (13:14, 15:18, 17:12, 16:25)
Mickeal 17, Navarro 12, Lakovič 11 v 16 minutah, Lorbek 10 v 24 minutah; Ukić 13, Tomas 12, Preldžić 8 točk v 13 minutah, Vidmar 6 točk v 25 minutah

Skupina D:

Efes Pilsen : AJ Milano 82:74
Rakočević 17, Tunceri 15, Gonlum 13, Nachbar 11 (4/4 za dve, 1/2 za tri) in pet skokov v 18 minutah; Jaaber 19, Hawkins 18

Power Electronics : CSKA  80:57