4 ogledov

Sramota LA Lakers

Cleveland Cavaliers : Los Angeles Lakers 104:99
1/16
Branilci naslova v ligi NBA, košarkarji Los Angeles Lakers, so na gostovanju s 104:99 klonili proti najslabšemu moštvu lige Clevelandu. To je že tretji zaporedni poraz Jezernikov.

Dvakratni zaporedni prvaki v ligi NBA Los Angeles Lakers nadaljujejo s slabimi predstavami. Proti Clevelandu, najslabšemu moštvu lige, ki je v letošnji sezoni vknjižil najdaljši niz porazov (26), so na gostovanju izgubili s 104:99.

Konjeniki, ki so lastniki neslavnega rekorda z najdaljšim nizom brez zmag, so se tako na najboljši možni način maščevali za ponižujoči poraz, ko so jih Jezerniki pred dobrim mesecem porazili z razliko 55 točk (112:57). Cleveland je konec minulega tedna končal negativni niz 26 zaporednih porazov, potem ko je doma po podaljšku s 126:119 premagal Los Angeles Clippers.

Jezernike je pokopal obupen met iz igre vseh svojih največjih zvezdnikov. Kobe Bryant je sicer dosegel 17 točk, a je iz igre zadel le osem metov iz 24 poskusov, enako slabo je šlo Andrewu Bynumu, ki je zadel le dva meta iz 12 poskusov, član začetne peterke Ron Artest pa je v statistiko vpisal zgolj točko. Edina, ki si zaslužita pohvale, sta Španec Pau Gasol (30 točk) ob metu 8-15 in Derek Fisher (19 točk), ki je zadel tudi tri trojke iz štirih poskusov. Navijači Clevelanda so videli drugo zmago svojih varovancev v zadnjih desetih tekmah, vrečke, ki so jih natikali ob porazih svojih košarkarjev, pa lahko po novem predajo navijačem Jezernikov, ki so zašli v hudo krizo.

"Poraz je boleč, zelo boleč," je po tekmi dejal Gasol, ki se je pred mesecem dni skupaj s soigralci veselil zmage nad Clevelandom za 55 točk! Po najhujšem porazu v sezoni trener prvakov Phil Jackson svojim varovancem ni dejal nič drugega kot to, kdaj se morajo naslednji dan prikazati na treningu, medijem pa pojasnil: "Mislim, da so si igralci vzeli odmor. Gostujoča turneja je bila naporna, vsi so le čakali, kdaj bodo spet doma."

Slovenca sklonjenih glav
Obupen večer je tudi za Sašo Vujačićem, ki je z New Jersey Nets na gostovanju v Bostonu izgubil z 80:94. Štirinajst točk razlike na koncu so si Mrežice pridelale v zadnji četrtini, slovenski organizator igre pa je v 29 minutah dosegel le štiri točke. Ob slabem metu iz igre 2-9 in štirih zgrešenih poskusih za tri točke je v statistiko vpisal pet skokov in prav toliko podaj.

Nič bolje ni šlo Sacramentu Bena Udriha, ki je ob porazu svojega moštva s 100:116 na gostovanju proti Dallasu v 32 minutah dosegel 16 točk.