16 ogledov

Srečno novo leto: prvi zmagi Celts in Mavs

Nowitzki Bargnani Calderon Dallas Mavericks Toronto Raptors NBA Reuters
Aktualni prvaki lige NBA, Dallas Mavericks, so še pred novim letom prišli do prve zmage na začetku skrajšane sezone, potem ko so doma premagali Toronto Raptors (99:86). Oddahnili so si tudi pri Boston Celtics, ki so premierno zmago ob povratku Paula Pierca dosegli nad Detroit Pistons (96:85). Kevin Garnett kupil delnice AS Rome.

Kevin Garnett je v Bostonu dosegel le osem točk, morda zato, ker je bolj kot na Detroit Pistons ali svoje Boston Celtics mislil na italijanskega prvoligaša AS Romo, kjer je ponoči postal lastnik delnic kluba. Garnett je sprejel ponudbo Jamesa Pallotte, ki ima v lasti tudi nekaj delnic pri Celtics, in se z omejenim deležem pridružil klubu v ameriški lasti, potem ko se je za podobno potezo letos odločil že LeBron James, ki je vstopil v Liverpool.

Vse je bilo sicer v znamenju prve zmage Bostona in težko pričakovanega povratka Paula Pierca, pri doseganju točk pa se mu je pridružil še na prvih tekmah nevidni Jermaine O'Neal in zeleno-beli so se na prvi domači tekmi sezone veselili tudi prve zmage. Prav O'Neal je bil na koncu prvi igralec Bostona z 19 točkami in sedmimi skoki, potem ko mu je na prejšnjih treh tekmah uspelo zbrati pičlih osem. Pierce, ki je pred tekmo z Detroitom opravil le en trening, je tekmo zaključil z 12 točkami in končno prebudil Boston na vseh frontah.

"Dober občutek je bil, ko sem končno zaigral," je po tekmi dejal Pierce. "Pričakoval sem samega sebe, nisem se želel zadovoljiti z ničemer slabšim. Delal sem izjemno trdo. Storil sem veliko reči. Storil sem kar sem lahko, ko sem se pripravljal na tekmo, največ, kot sem lahko, razen treninga. Samo ostal sem zbran."

Prva zmaga za branilce Teličke

Branilci naslova prvakov Dallas Mavericks so za prvo zmago skrajšane sezone premagali Toronto Raptors, najpomembnejši delež pa je prispevala njihova klop s kar 56 točkami. Teksačani so že pred tekmo postali prvo moštvo po Celticsih iz sezone 1969/70, ki je obrambo naslova začelo s tremi zaporednimi porazi, tokrat pa jih je do zmage popeljal rezervni center Ian Mahinmi z 19 točkami v 28 minutah.

"Če sem odkrit, bom vrgel. To je tiso, kar mi je trener govoril skozi celotne priprave," je po tekmi povedal presenetljivi junak Mahinmi. "Ko imam odprt met, ga moram izkoristiti, kar je nekaj, na čemer sem zares delal med odmorom." Mahinmiju so se pridružili še Jason Terry (17 točk) in nekdanji Raptor Vince Carter (10), medtem ko je Nemec Dirk Nowitzki ostal pri zase povprečnih 18 točkah.

Zmaga Udriha, poraz Dragića, Wade spet reševal Miami

Milwaukee Bucks so zanesljivo premagali Washington Wizards, Beno Udrih pa je k zmagi domače zasedbe v slabih 23 minutah prispeval 8 točk, 3 skoke in 2 podaji (102:81). Houston Rockets so visoko izgubili v Memphisu, Goran Dragić pa je v dobrih 12 minutah vpisal pet točk ter po eno podajo in skok (93:113).

Milwaukee je na krilih Brandona Jenningsa, ki je v drugem polčasu dosegel 15 od svojih skupno 22 točk, zanesljivo opravil z Washingtonom, ki je doživel že tretji poraz v tej skrajšani sezoni. Ob Jenningsu se je izkazal tudi turški košarkar Ersan Ilyasova s 16 točkami, še trije igralci domače zasedbe pa so na današnjem dvoboju dosegli več kot deset točk.

Houston je v noči na petek na domačem igrišču zanesljivo opravil s San Antoniom, na gostovanju v Memphisu pa je gladko izgubil. V domači zasedbi je blestel Zach Randolph s 23 točkami, ob tem je dodal še devet skokov, njegov met pa je znašal 11:14. Izkazal se je tudi španski center Marc Gasol z 20 točkami in osmimi skoki, Memphis pa je dosegel prvo zmago v tej sezoni. Pri poražencih je bil najbolj učinkovit Kevin Martin z 21 točkami.

Miami je v Minneapolisu dosegel četrto zaporedno zmago, zmagoviti točki pa je - po podaji najbolj učinkovitega igralca na tekmi LeBrona Jamesa, ki je na svoj 27. rojstni dan dosegel 34 točk, 10 podaj in osem skokov - 4,6 sekunde pred koncem razburljivega dvoboja dosegel Dwyane Wade. Minnesota, pri kateri je blestel Kevin Love s 25 točkami in 12 skoki, je v zadnjo minuto krenila z vodstvom s 100:99, na koncu pa je klonila s 101:103.

Liga NBA, rezultati:

Indiana Pacers : Cleveland Cavaliers 98:91* (22:24, 23:23, 25:14, 14:23, 14:7)
Granger 22 točk, Hibbert 17, Hill 15; Irving 20, Varejao 14

Charlotte Bobcats : Orlando Magic 79:100 (23:29, 20:27, 19:19, 17:25)
Maggette 20, Augustin 14; Anderson 23, Howard 20 in 24 sk., Richardson 16

Atlanta Hawks : New Jersey Nets 105:98 (20:19, 23:18, 33:35, 29:26)
Teaque 22, Johnson 21, Horford 12; Williams 23, Brooks 21

Boston Celtics : Detroit Pistons 96:85 (24:22, 26:21, 36:21, 10:21)
O'Neal 19, Allen in Bass 17; Monroe 22, Daye 11

Minnesota Timberwolves : Miami Heat 101:103 (20:31, 33:20, 22:31, 26:21)
Love 25, Randolph 14; James 34, Bosh 20, Wade 19

Memphis Grizzlies : Houston Rockets 113:93 (30:28, 27:23, 31:26, 25:26)
Randolph 23, Gasol 20, Pargo 14; Martin 21, Lowry 15, ... Dragić 5, 1 sk. in 1 as. v 12 minutah

New Orleans Hornets : Phoenix Suns 78:93 (22:22, 23:30, 16:23, 17:18)