19 ogledov

Stoječe ovacije za Jamesa, poraz Udriha in Vujačića

lebron james Profimedias
New York Knicks Saše Vujačića so v severnoameriški košarkarski ligi NBA doma izgubili dvoboj z igralci San Antonio Spurs s 84:94. Visok poraz tudi za ekipo Bena Udriha.

Aktualni prvaki lige NBA Golden State Warriors so s 119:69 doma ugnali Memphis Grizzlies, za katere Beno Udrih v 15 minutah ni dosegel točke (met 0:5 iz igre), ujel pa je dve žogi in dodal pet asistenc.

Saša Vujačić, New York Knicks | Avtor: EPA EPA
V Oaklandu je najkoristnejši igralec lige prejšnje sezone Stephen Curry 21 od svojih 30 točk dosegel v tretji četrtini in v zadnji sploh ni igral, saj je bil dvoboj že davno odločen. Tako je ostal precej za dosežkom izpred treh dni, ko je nanizal 53 točk. Trener grizlijev David Joerger je pred tekmo zato malo za šalo, malo za res, dejal, da bo Curryja pokrivala trojica igralcev. Gostje so bili povsem podrejeni in so drugo in tretjo četrtino izgubili z 72:27, prva peterka pa je skupaj zadela le 11 od 46 metov, najučinkovitejši pa je bil Španec Marc Gasol s 13 točkami.

Duncan prehitel Stocktona

New York je igral proti prvakom lige v letih 2013 in 2014, za katere je Tim Duncan s 16 točkami, 10 skoki in šestimi podajami dosegel 954. zmago v 19 sezonah v dresu San Antonia in s tem dosegel rekord NBA. Na večni lestvici je prehitel Johna Stocktona, ki je 953 zmag zbral za Utah Jazz. Duncan je imel tudi 831. dvojni dvojček in je peti na zgodovinski lestvici NBA. LaMarcus Aldridge (19 točk) in Kawhi Leonard (18 točk, 14 kokov) sta bila najboljša strelca gostov, za domačo zasedbo pa je Carmelo Anthony dosegel 19 točk, vendar z matom iz igre 4:17, saj ga je večji del igre uspešno zaustavljal Leonard, lani najboljši obrambni igralec lige.

James kot najmlajši prek 25.000 točk

Na gostovanju pri Philadelphia 76ers je zmagala tudi ekipa Cleveland Cavaliers (107:100), kljub temu pa je stoječe ovacije doživel zvezdnik gostov LeBron James. Z 22 točkami, 11 podajami in devetimi skoki je po izjemnem zabijanju dobrih osem minut pred koncem dosegel nov rekord in s 30 leti postal najmlajši košarkar v zgodovini, ki je prešel mejo 25.000 točk. "Jasno, v dvorani so prevladovali navijači domačih, toda vesel sem, da spoštujejo košarko. Vesel sem, da sem doživel tako buren pozitiven odziv, ko sem prišel do nove meje v karieri, res lepa gesta. Toda zame je to le neka lepa epizoda, sicer pa je glavno, da ekipa zmaguje in temu je podrejena tudi moja igra," je dejal James, ki je sedaj med dvajseterico iz zgodovine NBA s prek 25.000 točkami; doslej je bil najmlajši, ki je to zmogel, Kobe Bryant leta 2010 pri 31 letih.