84 ogledov

Stožice zavzela še zadnja ekipa lige

Blažič Rivers Davis Nielsen Himki Union Olimpija Evroliga Moskva
1/19
Košarkarji Uniona Olimpije so izgubili še šesto tekmo v nizu v vseh tekmovanjih, potem ko jih je v dvorani Stožice na tekmi sedmega kola lige Aba premagal do ponedeljka zadnjeuvrščeni MZT Skopje Aerodrom (60:64).

Union Olimpija je neuspešno začela serijo petih tekem v dvorani Stožice in tako podaljšala niz porazov na šest tekem. S tretjo zaporedno ničlo in četrtim porazom v ligi Aba - nazadnje so zmagali pred tremi tedni - so prvič v sezoni padli pod petdesetodstotni izkupiček in zdrsnili v spodnji del razpredelnice.

Poraz Ljubljančanov je povsem zaslužen, saj je MZT Skopje Aerodrom vodil vseh štirideset minut, pa čeprav so imeli v zaključku tekme veliko težav zaradi osebnih napak, zeleno-beli na drugi strani pa niz priložnosti za preobrat oziroma zmago.

Makedonci, ki jih vodi nekdanji slovenski selektor Aleš Pipan, so nastopili motivirano in zbrano, pravo nasprotje zasedbe Saša Filipovskega, ki ji po nizu porazom primanjkuje samozavesti in energije. Tako je MZT vodil od prve do zadnje minute, največ sredi druge četrtine s štirinajstimi točkami naskoka.

Porazen prvi polčas - 26 točk!

Po verjetno najslabših nekaj minutah košarke v zadnjih letih je Olimpija prve točke na tekmi dosegla šele v peti minuti, ko je trojko zadel Jaka Blažič. Zmaji se nikakor niso znašli in Makedonci so hitro pobegnili tudi do desetih točk prednosti. Ljubljančani so prvi polčas zaključil z mizernimi 26 točkami.

Tesno je bilo le samem zaključku srečanja. Olimpija je izenačila tri minute pred koncem (57:57), imela nato kar nekaj napadov za vodstvo, njihovo usodo pa je zapečatil Američan Cade Davis, ki je v zadnji minuti dosegel pet točk. Kljub vsemu so imeli zmaji v zadnjem napadu priložnost za zmago, vendar je Klemen Prepelič pri zaostanku dveh točk zgrešil trojko z osmih metrov.

V petek bo Olimpija v Evroligi gostila Real Madrid, v nedeljo jo čaka madžarski Szolnoki, nato pa se bo v Stožicah srečala še s Cantujem in Partizanom.

Filipovski: "Trije centri odigrali daleč pod nivojem"

"Bili smo favoriti ... In jasno je, da mi ni všeč, da smo se ustrašili. Ustrašili smo se tega bremena, bremena favorita, zato je bil naš met katastrofalen. Nisem še videl tekme, kjer bi zgrešili toliko odprtih metov in toliko 'zicerjev'. Jasno je, da nikakor nisem zadovoljen s 'petkami', se pravi s centri," je bil po tekmi oster trener zmajev Filipovski.

"Na mestu centra sem zamenjal tri igralce, ki so danes odigrali daleč pod nivojem. S takšnim procentom meta ne moremo imeti le štirih skokov v napadu. Danes me je presenetila ta prestrašenost. Neverjetno je, da so se žoge odbijale v glavo, v noge in še enkrat v glavo, igralci pa jih niso dobili v svoje roke. Jezen sem na svoje igralce."